Biz Mükemmel Bireyleriz

 “Kalbinizi izleyin ve ruhunuzun derinliklerinde tutkulu hissettiğiniz şeyi yapın.”Hepimiz birbirimizden farklı mükemmel bireyleriz. Hepimizin farklı yetenekleri, karakterleri, istekleri, yaşanmışlıkları ve gelecek hedefleri var. Bizler – çocuklarımız-iş arkadaşlarımız- ailelerimiz… 

Hepimiz bu yaşam içinde bir bütünüz. Hepimizin dünyamızda en keyifli bir şekilde yaşayabilmek, duygu ve düşüncelerimizi tüm evrenle paylaşabilmek, tüm olumlu enerjileri birbirimize aktarabilmek için; uzun ve keyifli bir yolculuğa ne dersiniz?

Bizler tüm benliğimizle, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza sahip olduğumuz her şeyi aktarabilmek, onları ileriye taşıyabilmek adına elimizden geleni yapmaya hazırızdır. Bunda ne derece başarıya ulaşabiliriz? Bizlerin ve çocuklarımızın beklentileri nelerdir? En iyiyi yapmak adına ne kadar özveriliyiz? Öğrendiklerimiz ve öğreneceklerimizle başarıya ulaşmada ne derece mükemmele yaklaşacağız?

Hepimiz mükemmel bireyleriz. Neden daha iyiye, daha güzele daha mutluya, daha başarıya ulaşmayalım ki?
Yeter ki isteyelim.

“Kalbinizi izleyin ve ruhunuzun derinliklerinde tutkulu hissettiğiniz şeyi yapın.”


Kendimizin farkında olmadan bir yerlere ve istediğimiz sonuçlara ulaşmamız mümkün değil. Eğer nerede hata yaptığımızı, nerede yeterli olmadığımızı bilmezsek bunu nasıl düzeltebiliriz ki?
Yaşamımızda değişim gerçekleştirmek için kendimizde bir farkındalık yaratmalıyız.

“Bütün değişimler büyüme değildir, bütün hareketlerin ilerleme olmadığı gibi.” -Ellen Glasgow-

Selva Bilen

Instagram

Instagram