Farklılık Oluşturabiliyor muyuz..?

Sıradan olan her şey zaman içerisinde yok olmaya mahkum olacaktır...


Yaşadığınız, içinde bulunduğunuz ortama, etkileşimde olduğunuz insanlara ‘farklılık’ oluşturup ‘zenginlik’ katıyor musunuz?
Sıradan olan her şey zaman içerisinde yok olmaya mahkum olacaktır.

Alışılagelmişlikten uzak, bulunulan ortama, olaylara veya insanlara değer katan ve düşünce üretiminde yoğunlaştırılıp fikri temellere bina edilen harç malzemeleri bireyin içine, hayatına ve etrafındakilere de ‘farklılık’ oluşturacak ve ‘değer’ ifade edecektir.
 

Hep varolan hazır malzemelerle avunup duran bir doku ‘özellik’ ve ‘farklılık’ taşımayacağı gibi kişiye has bir anlam ve etrafındakilere ‘farklı bir değer’ katmayacak ve de herhangi bir ‘derinlik’ ifade etmeyecektir.

Kişinin/kişilerin kendilerine ya da böylelikle etrafındakilere yenilik sunamayışları ve bu çabayı kendilerine ‘dert’ edinmeyişleri bulunulan zamana ‘müessif unsur’ olarak kayıt düşülmesine neden olacaktır.
 

Neden insanlar ‘üretmek’, ‘geliştirmek’, ‘yenilemek’ konusunda çağımızda yaşandığı haliyle bu denli ‘tembel’, ‘isteksiz’ ve ‘gayretsiz’ olmaktan kederlenip ‘silkinmezler!’ diye sormadan edemiyorum.
‘Arayış’ı olmayan insan acaba ‘yaşayan insan’ sayılmalı mıdır?


‘Farklılık’ oluşturmadan ‘sığ bir hayat olgusuna sığınan insan’ acaba ‘bitkisel hayat’ içerisinde bulunduğunun farkında mıdır?
İnsana aynaya bakıp kendisini görmesini, kendisini anlayıp silkinmesini, ‘ben kendime ve bu hayata/insanlara ne değer katıp farklılıklar oluşturabildim?’ sorusunu hatırlatmayı hiç denediniz mi?


Bir deneyin...
İnsana kendi gerçeğini göstermeyi bir deneyin...
İnsana ‘kendi’ olabilmeyi bir hatırlatın!..


Farkındalık oluşturduğunda kendini gerçekleştirebildiğini bir hatırlatın!
Hayata ve haliyle kendine değer oluşturabildiğinde özüne kavuşabileceğini bir gösterin.
Farkınızı fark ettirin de içinde bulunduğunuz ‘sıradan’lıktan kurtulup ‘hayatınız ve etrafınızdaki insanlar değer kazansın!’
 

Kendinizin ‘fark’ına varın.
Kendinize ‘değer’ katın.
Hayatınızı ‘farklılaştırın!’
Hayatınız anlam kazansın.
Farklılıklarınızın ‘değer’li olması dileğiyle…


“Alıntı”

Instagram

Instagram