İyi Olma Gücü, SİZİN Elinizde...

 “Düşündüğünüz her şeyin, yaşayacağınız her şeyin belirleyicisi olduğunu hiç düşündünüz mü?”…

 

Hürriyet Yaşam’ın haberine göre; Ege Üniversitesi (EÜ) Temel Tıp Bilimleri Fizyoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurselen Toygar, bir insanın iyileşme gücünün tamamen kendisine ait olduğunu savunarak, "Aids'ten kansere, gripten en büyük hastalığa kadar kişi iyileştirme gücünü kullanırsa hastalıklardan kurtulma şansı %100’dür" dediği bildirildi.

Prof. Dr. Toygar, hayata pozitif bakan, sorunları kafasına dert etmeyen kişilerin hastalığa yakalanma riskinin çok az olduğunu belirtti.

İYİLEŞME GÜCÜ TAMAMEN SİZİN ELİNİZDE

Beyinden salgılanan, iyileştirici, mutluluk verici olan endorfin ve serotonin hormonlarının salgılanmasının sadece kişinin kendi elinde olduğunu vurguladı. Haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

Bu nokta da bahsetmeden geçemeyeceğim...

Yıllar önce tanışmıştım Louise Hay kitapları ile. Ve şöyle bir soru ile karşılamıştı beni, “Düşündüğünüz her şeyin, yaşayacağınız her şeyin belirleyicisi olduğunu hiç düşündünüz mü?”…

Bu gerçekten üzerinde düşünmeye değer bir soruydu. Sevgi ve özgüvenin değiştiremeyeceği, başaramayacağı hiçbir şey olmadığını söyler Louise Hay. Yaşamımızda her ne oluyorsa; bu hastalık, kayıp ya da sevgisizlik tüm bunları değiştirebilme gücüne sahip olduğumuzu artık fark etme zamanıdır.

Kendi gücümüzü fark etme ve bu gücü sevgiyle yaşama zamanıdır.

Instagram

Instagram