Güçlü Yönlerimiz

Artık hem kurumlar hem de çalışanlar için seçenekler çok daha fazla. Kurumlar çok hızlı değişen koşullarda devamlı değişen yetkinliklere ihtiyaç duyarken, çalışanlar da kendi yetkinliklerine dayanarak en büyük katkıyı nasıl sağlayabileceklerine kendileri karar verebilecek durumdalar. Güçlü takımlar her görev için en yetkin kişiye ihtiyaç duyuyor, dolayısıyla "ne görev verirseniz yaparım" demek yerine "benim güçlü yönlerim bunlar" demek çok daha fazla katkı olanağı sağlıyor.

    Güçlü yönlerinizle başarıya ulaşın. Güçlü yönlerimizi anlamak için bazı ipuçlarının peşinden gitmemiz ve bu arayışı bir düzen içinde sürdürmemiz gerekiyor.
    Güçlü yönlerinizi kullanarak mutlu olun. Güçlü yanları anlamanın bir ipucu da onları kullanmanın kendinizi mutlu ve güçlü hissettiriyor olmasıdır. Başarılı bile olsanız yaparken mutlu olmadığınız, iyi hissetmediğiniz bir özelliğiniz güçlü yanınız değildir.
    Güçlü yönlerinizi doğru tespit edin. Güçlü yanları anlamanın en kolay yöntemlerinden biri, olaylara karşı davranışlarınızı not etmek, daha sonra da bunların sonuçlarını değerlendirmektir.

Hakan Karamanlı’nın “Güçlü Yönlerimiz” adlı yazısından uyarlandı.

Instagram

Instagram