Şirketinizi Yeniden Yaratmak

Hem C kademelerinde hem de toplantı odalarında iş performansıyla ilgili görüşmeler pazar ivmesi, birleşme ve satın alma fırsatları, sermaye yönetimi ve üretim artışı gibi konular üzerinde yoğunlaşır. Bu faktörler önemli olsa da, tecrübeme göre bunlar, en iyi çalışanlar kazanmaya ilgili, aynı hedefe odaklanmış ve motive olduklarında geliştirilir.
Bir şirkette bulunan her ekipteki her bireyin imkan dahilinde, düşünülenin ötesinde getirisi olabilir. Çalışanların bunu yapması için aidiyet, sorumluluk ve sürekli öğrenme kültürüyle geliştirilmiş güçlü bir amaçlarının olmasına ihtiyaçları var. Şirketi kültürle yeniden yaratmak istiyorsanız, bu adımları takip edin:

  •     Kesin beklentiler koyun. İzlenecek yolu gösterin, hırslı bir strateji belirleyin, değişim için insanlardan yetki alın. Böylece onlar da gerekli fedakarlıkları yapmaya hazır olurlar.
  •     Güven inşa edin. Üst düzey liderlik ekibine güvenmek organizasyonel sağlığın önemli göstergelerinden biridir. CEO’lar güven inşa etmek için, çalışanlarına aktif olarak adil kararlar verdiklerini, insanlara ve iyi yapılmış işlere değer verdiklerini göstermeliler.
  •     Yüksek performanslı kültür yoluyla gerçekleştirin. Aidiyet, güvenilirlik ve sürekli öğrenme kültürü güçlü bir gerçekleştirmeye götürür. Liderler, çalışanlarını problemleri ve çözümlerini üzerlerine almaları için teşvik etmeyi sürdürmelidir.

Fred Hassan’ın “Şirketinizi Kültürle Yeniden Yaratın” adlı yazısından uyarlandı.

Instagram

Instagram