Başarıya Ulaştıran Rutinler

Başarılı olmak adına birçok farklı yöntem denemiş ya da deniyor olabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre “başarı” söz konusu olduğunda yaşam rutininize eklemenizi önerdikleri konular şöyle sıralanıyor.
 

Erken kalkan yol alır
Başarılı kişiler arasında yapılan araştırmada bu kişilerin güne oldukça erken başladıkları yer alıyor. Zamanı iyi kullanmak, günü verimli geçirmek başarınızı destekleyen bir rutin oluşturuyor.

Sağlıklı beden, sağlıklı zihin
Egzersiz hem kendinizi iyi hissetmenizi hem de bedeninizin sağlıklı olmasını sağlar. Rutininize alacağınız bir egzersiz programı zihin uyarıcısı olarak size disiplini öğretecektir.

Yaşamda denge
Başarılı insanları işkolik olarak algılamaya meyilli olsakta yapılan araştırmalar bunun tam tersi olduğunu ifade ediyor. Başarılı bireyler işlerine olduğu kadar özel yaşamlarına ve ailelerine de zaman ayırmaktan geri kalmıyorlar.

Geçmiş, geçmiş midir?
Geçmişte yaşadığımız olumlu ya da olumsuz deneyimleri anımsamak, onlardan ders çıkarmak, gelecekteki olanakları ve fırsatları daha iyi analiz etmemizi destekler. Başarılı bireyler bu farkındalık ile hareket eden ve yaşamına uygulayan bireyler oluyorlar.

Sonuçlandır
Başarılı bireylerin vurgulanan en belirgin özelliklerinden biri de başladıkları projeleri ve işleri sonuçlandırmalarıdır. Sebep ne olursa olsun başladıkları bir projeyi yarım bırakmazlar.

Daha çok soru
Soru sormak diyalogları yöneten taraf olmakla eşdeğerdir. Soru sormaktan kaçınmamak, yararlı bilgiler edinme fırsatı sağlayacaktır.

Paylaşımcı olmak
Başarılı bireylerin başarı sırlarını, uyguladıkları yöntemleri ve kişisel düşüncelerini paylaşmaktan kaçınmadığı gözlenmiştir. Sahip oldukları yetenekleri ve uzmanlıklarını sorduğunuz takdirde sizinle paylaşan bir iş arkadaşınız var ise onun başarılı kişiler arasında olduğunu fark edebilirsiniz.

Instagram

Instagram