Az zamanda Çok iş


Hızlı akan yaşam temposunda işlerinizi yetiştirememekten yakınıyorsanız bu öneriler tam size göre. 


Yapılan araştırmalara göre, uzun saatler yerine kısa zamanda verimli çalışmak daha üstün başarılar getiriyor. İşte başarınızı arttıracak az zamanda çok iş yapmanızı sağlayacak öneriler.


1- Sabah erken başlayın

İş başlangıç saatinizi 1 saat öncesine çekmek veriminizi arttıracağı gibi gün içinde yapılması gereken işleri hızlı bir şekilde toparlamanızı destekliyor. Böylece check listiniz daha önce tamamlanıyor.

2- Öncelikler listesi
Bir çoğumuz önce kolay ve keyifli işleri tamamlayıp komplike işleri sonraya bırakmaya meyilli olsakta uzmanlar işe en acil ve önemli olandan başlamamızı öneriyor.

3- Molalara dur deyin

Çalışırken gelen telefonlar, mesajlar üzerinde çalıştığınız işi bölmekle kalmıyor odağınızın dağılmasına neden oluyor. Önemli işlerinizi tamamlarken acil telefonlar dışında mobil durumunuzu “pause” ye almak zaman kaybınızı önleyecektir.

4- Odaklanma serüveni

Odağınızı neyin dağıttığını, alışkanlıklarınızı gözden geçirmek ve bunların farkında olmak az zamanda çok iş yapabilmeniz için size konfor alanı sunacaktır. Odağınızı neler bölüyor? İnternette zaman geçirmek, sık kahve molaları vermek?

5- Birden çok sorumluluk

Eğer gün içinde yerine getirmeniz gereken birden çok sorumluluğunuz işiniz var ise bunları düzene koymak ve sırası ile tamamlamak mantıklı olacaktır. Her birinden bir kısım yapmak yerine her birini tam olarak ve hakkını vererek bitirip diğerine geçmek hem hızınızı arttıracak hem başarınızı katlayacaktır.

Unutmamalıyız ki en başarılı bireyler kendi çalışma organizasyonuna sahip, kendi zamanını en iyi şekilde düzenleyen kişilerdir.

Instagram

Instagram