Türkiye'nin Önde Gelen İş Adamlarını Anlatan 5 Kitap

Türkiye’nin başarılı İş Adamlarının yaşam yolculuklarındaki mücadelelerini, başarı hikayelerini  içeren 5 kitabı sizler için derledik.
1- Lüzumlu Adam İshak Alaton


Mehmet Gündem’in yazdığı “Lüzumlu Adam İshak Alaton” kitabı bir hayat mücadelesinin anlatımı. “Lüzumlu Adam” iniş çıkışlarla dolu bir yaşamın anlatıldığı, bir başarı öyküsü. (Tanıtım Bülteninden)2- Hayat Hikayem / Vehbi Koç


Ben, Cumhuriyet devrinde yetişen bir işadamıyım. Okuyucularım, bu kitapta esnaflıktan başlayarak bugünkü durumuma gelinceye kadar geçen hayat hikayemi bulacaklar. (Tanıtım Bülteninden)3- İş Hayatımdan Kesitler ve Gençlere Tavsiyeler / Üzeyir Garih


Burada gençlere yeni bir şey öğretme veya ders verme düşüncesinde değilim. Hedefim, Çoğumuzun bildiği şeyleri bir çerçeve içerisine sığdırıp, insanları düşünmeye sevk edebilmek veya yönetimde unutulmaması gereken bazı ana prensipleri, uzun yılların bir tecrübesi olarak hatırlatmaya çalışmak. (Tanıtım Bülteninden)


4- Bıraktığım Yerden Hayatım / Sakıp Sabancı 


Sabancı’nın renkli, başarılı ve yoğun hayatından önemli izler bulabileceğiniz "...Bıraktığım Yerden Hayatım" iş dünyasıyla ilgili önemli gerçeklere de ışık tutuyor. Kitap, Sabancı’nın kişisel başarı ve görüşlerinin dışında, holding olarak neler yaptıklarının ve tüm bunları nasıl yaptıklarının bir dökümü olarak da kabul edilebilir. (Tanıtım Bülteninden)


5- Sivil Toplum Lideri Dr. Nejat Ferit Eczacıbaşı


Kitabın ilk bölümünde Nejat Eczacıbaşı'nın yaşam öyküsü, ikinci bölümünde bütün yönleriyle Nejat Eczacıbaşı kimliği irdelenmiştir. Nejat arkasında büyük bir hayranlar, sevenler kitlesi bırakarak dünyasını değiştirmiştir.Bu kitap onu sevenler ve hayranları için bir özlem giderme sohbeti, onu tanımayanlara da bir "değerlendirme armağanı" olacaktır. (Kitabın yazarı Prof. Dr. Celal Ertuğ / tanıtım bülteninden)


Instagram

Instagram