Değerli Boş Vaktinizi İyi Kullanın


Ekransız Saatler...Bir haftada 168 saat var. İşte, evde ve doyurucu bir hayat yaşama konusunda başarılı olabilmek için bu kadar saatin yeterli olması gerekiyor. Ama her zaman kendimizi yetersiz hissediyoruz. Vaktinizi iyi değerlendirebilmek için şu adımları takip edin.

•    Vaktin az olduğu yanılgısına kapılmayın. Yapılması kolay şeyler olduğu için sizi sürekli meşgul eden gereksiz aktivitelerdir bunlar. Kendinizi haftada yalnızca birkaç saat TV izleme veya oyun oynama konusunda sınırlandırın. Facebook’ta 30 dakikadan fazla vakit geçirmeyin.
•    Yığın içinden boş vaktinizi çekip çıkarın. Çocuklarınızla bir saat boyunca oyun oynamak, dört adet 15 dakikalık etkileşim arasında başka şeylerle uğraşmaktan çok daha uzun bir süre gibi gelecektir. Büyük eğlenceler, rahatlamalar ve farkındalıklar için gereken zamanı ayırmaktan çekinmeyin.
•    Teknoloji kullanımınızı kısıtlayın. “Ekransız saatler” gibi kısıtlamalarla, işteki herkesin akşamları hangi saatte e-postanızı kontrol edeceğinizi bilmesini sağlayın, yemek masasında teknolojik eşya kullanımını yasaklayın.

Scott Behson’ın “Relax, You Have 168 Hours This Week” adlı yazısından uyarlandı.

Kaynak: HBR Türkiye

Instagram

Instagram