İş Hayatında Mutlaka Okunması Gereken 6 Kitap


İş hayatında her geçen gün kendini geliştirmek, vizyonunu genişletmek isteyenler için mutlaka edinilmesi ve okunulması gereken 6 kitap önerisini sizler için derledik.


11-  Paraşütünüz Ne Renk? / Richard N. Bolles
Dünyada 8 milyondan fazla satan bu kitap, kongre kütüphanesi tarafından okuyucuların hayatını değiştiren ve iş dünyası ile ilgili 7 önemli kitaplardan biri olarak seçilmiştir.

22-  Zengin Baba Yoksul Baba / Robert T. Kiyosaki & Sharon L. Lechter
Zengin Baba, Yoksul Baba'yı okuduktan sonra Zengin olmak için yüksek bir gelire sahip olmanız gerektiği saplantısı yerle bir olacak. Evinizin bir aktif varlık olduğuna inancınız sarsılacak, çocuklarınıza para kazanmanın yollarını öğretmek için okuldaki sisteme güvenemeyeceğinizi göreceksiniz, aktif ve pasif varlıkları yeniden tanımlayacaksınız. New York Times Bestseller listesinde yer alan bu kitabı okumanızı öneriyoruz.

33-  Yeni Pazarlama Kuralları / Shel Horowitz & Jay Conrad Levinson
Bugünün müşterileri bilgi açısından çok donanımlı ve birçok benzer ürünü kolaylıkla birbiriyle kıyaslayabilecek durumdalar. Bu kitap sayesinde günümüz müşterilerini ve taleplerini daha yakından tanıyacaksınız.

44-   İkna’nın Psikolojisi / Robert Cialdini
Yazar Cialdini iş hayatında, ticarette, pazarlamada, günlük yaşamda ve aşkta ikna becerisine sahip olabilme yollarını bu kitabında anlaşılır bir dille anlatıyor. İknanın Psikolojisi, yaşamın her alanında ikna olma ve ikna etme sürecinin içyüzünü anlatan bir başvuru kitabı. Prof. Robert B. Cialdini'nin, laboratuvar deneyleri ve yaşam deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı kitap, tüm dünyada 250 bin okura ulaşmıştır.

55-  Drive / Daniel H. Pink
Yazar Daniel H. Pink, bizi gerçekte nelerin motive ettiğine dair, bildik tüm klişeleri kıran bir kitapla karşımızda. Pink, klişeleri kırmakla kalmıyor, bu yeni bilgilerle daha verimli çalışmanın, daha iyi yaşamanın yollarını da gösteriyor.

66-  Kendini Markalaştırmanın 50 Yolu / Tom Peters

Günümüz ekonomisinin en temel noktası bireydir. Yani Sizsiniz. Meslekler proje üretildiğinde dağılan geçici bir ağ tarafından yürütülüyor. Bu nedenle başarıyı elde etmek için kendinizi bağımsız yol alan bir marka yapıcısı olarak görmelisiniz. Usta, bilgili, her zaman öğrenen ve gelişen, kendisini nasıl pazarlaması gerektiğini iyi bilen ve daha da önemlisi değeri hak eden, işi gerçekleştiren. Kendiniz Markalaştırmanın 50 Yolu bütün bunları açığa çıkarıyor.

Instagram

Instagram