Pazarlama Gurularından 8 Tavsiye


Günümüz satış & pazarlama teknikleri, gelişen ve değişen dinamikler ile şekilleniyor. Bu alanda başarıları ile isim yapmış pazarlama guru'larından 8 tavsiyeyi sizler için derledik.


1. Ne kadar risk alırsanız, o kadar kazanırsınız. Hayatın kuralı budur. Ya büyük oynayın ya da evinize dönün. 

Mia Dand / CEO


2. Müşterinizin arkadaşlarıyla arkadaş olun. En yoğun insan bile, kişisel tavsiyeye hayır diyemeyecektir. 

Rohan Ayyar / Pazarlama Uzmanı

3. Hatalarınız için özür dileyin. İşleri daha iyi hale getirin. Müşteriler hatalarınızdansa bir sonraki adımınızı hatırlarlar. 

Matt Heinz / Heinz Marketing Başkanı

4. Bazı kelimelerin sihirli güçleri vardır. “Çünkü” kelimesi bunlardan biridir. Konuşmanız içerisinde “çünkü” demeniz, dinleyicinin “az önce dinlediğim şeyin doğrulanmasını şimdi duyacağım” diye düşünmesine sebep olur. Bu kelime sizin dostunuzdur. 

David Priemer / Salesforce Satış Müdür Yardımcısı

5. Satış yaptıktan sonra çoğunlukla, müşteriyi teşekkür yemeğine ya da kahvesine davet ederim. Stresli satış süreci bittiğinde, daha dostane ilişkiler kurarak, uzun zamanlı hedefler koyarım. 

Jessica Medeiros / Salesforce Müşteri Temsilcisi Direktörü


6. Meşgul olsanız bile, müşterilerinizden gelen e-malleri cevapsız bırakmayın. ‘“x” kadar süre sonra bu konuyla ilgili size dönüş yapacağız’ gibi cevaplar verin. 

Bernard Sullivan / Salesforce


7. Satış performans ölçümü sadece müdürler için değil temsilciler için de geçerlidir. Takımınıza kendilerini görebilme şansı verin. Onlara hedeflerine ulaşmak için planlar vererek, işinizi oyun haline getirebilirsiniz. 

William Tyree / RingDNA


8. Teknoloji sizi daha etkili, hızlı, akıllı ve yetkin yapar. İhtiyacınız olan budur. 

Matt Heinz / Heinz Marketing Başkanı
Instagram

Instagram