Sevmediğiniz Biriyle Nasıl Çalışırsınız?


Piyasadaki en yetenekli profesyonelleri şirketimize çekmek için yoğun bir rekabet içine giriyor, onları ikna edecek imkanlar sunmak için yarışıyoruz. 


Çünkü iş yapma biçimleriyle, zekalarıyla ve bakış açılarıyla bize kazandıracak çok şeyleri olduğunu biliyoruz.

Peki, profesyonel açıdan çok memnun olduğumuz bu yetenekli çalışanlarımız sosyal açıdan hiç de sevilesi değillerse, onları nasıl adil ve etkili bir şekilde yönetebiliriz?

•    Bozuntuya vermeyin. Yetenekleriyle göz dolduran çalışanınızı sevmediğinizi ona fark ettirmeyin. Yüzünüze yansıyacak herhangi bir duygunuz, kendi performansıyla ilgili bir memnuniyetsizlik yaşadığınızı düşündürebilir ki bu da motivasyonunu düşürebilir.
•    Olumsuz özelliklere takılmamaya çalışın. Bir yönetici olarak sorumluluğunuz, bu insanların uyum içinde ve maksimum verimle çalışmasını sağlamak. Bunun için, hoşlanmadığınız yıldız çalışanlarınızda sevebileceğiniz bir özellik bulmaya çalışarak kendi önyargılarınızı kırın. Adil olmaktan taviz vermeyin.
•    Birlikte vakit geçirin. En zorlu projelerinizde onları görevlendirin ya da önemli bir girişimde sağ kolunuz olmasını isteyin. Zira pek çok araştırma, bir takım zorlukların üstesinden birlikte gelen insanların çok daha sıkı bağlar kurduğunu gösteriyor.

Amy Gallo’nun “Hoşlanmadığınız Birini Nasıl Yönetirsiniz? ” adlı yazısından uyarlanmıştır.

Kaynak: HBRTurkiye

Instagram

Instagram