İş Hayatınıza Renk Katan 5 Alışkanlık


Rutin iş düzeninizde kendinizi iyi hissettirecek önerilere ne dersiniz?


- Erken Uyanmak
Yapılan araştırmalarda tüm başarılı iş adamlarının, CEO’ların ve iş kadınlarının erken uyanmayı alışkanlık haline getirdikleri görülüyor. Erken uyanma alışkanlığı sizi aktif, enerjik ve yüksek motivasyonlu yapacaktır.

- Daha az Sosyal Medya Daha çok Kitap
Kabul etmeliyiz ki teknolojiyi hepimiz seviyoruz. Ancak teknoloji kullanımımızı dengeleyebiliyor muyuz? Stres atmak ya da boş zamanlarımızı geçirmek için yoğun bir şekilde amaçsızca sosyal mecralarda gezinmek yerine ilgi alanlarımıza uygun kitap okuma alışkanlığı geliştirmek içsel mutluluğumuzu katlayacak bir alışkanlık olacaktır.

- Hedeflerimiz ve Biz
Kariyerimiz boyunca yıllık, üç yıllık, beş yıllık hedeflerimiz, bu süreçlerde kendimizi nerede ve nasıl gördüğümüz sorulur ve ölçümlenir. Bu yöntem başarımızı destekleyen, yolumuzu düzenleyen bir harita görevi görebilir. Hedeflerimizi netleştirme alışkanlığı iş hayatında bizi motive eden bir renk olacaktır.

- Sosyal Çevre
Her başarılı birey kendi networkünü yaratmanın, sosyal bireyler olmanın önemini er ya da geç fark eder. Sosyal çevreniz sizi hem iş hayatı alanında hem de duygusal alanlarda destekleyecek, güçlendirecektir.

- Meditasyon Yapmak
Meditasyon dendiğinde uzun ve karmaşık ritüelleri düşünüyor olabilirsiniz. Ancak her şey gibi bununda kolay ve basit yolları mevcuttur. Günlük yaşam akışınızda dilerseniz 5 dakika dilerseniz 15 dakika boyunca yapacağınız meditasyon ve bunu alışkanlığa dönüştürmek sayamayacağımız kadar çok faydayı size sunacaktır.

Instagram

Instagram