Gençlerin Tercihi & İdeal İşverenler 2016"Universum" tarafından gerçekleştirilen “Y Kuşağına Göre Türkiye’nin İdeal İşverenleri 2016” çalışması bu dünyanın yol haritasını gösteriyor.


İşveren markası alanında dünyanın sayılı global şirketlerinden "Universum" tarafından 25 yıldan fazladır 5 kıtada 2.200 üniversiteden öğrencinin ve yüz binlerce genç profesyonelin katılımıyla ortaya çıkan İdeal İşveren Araştırması’nın Türkiye ayağı tamamlandı. 


2016 yılı İdeal İşverenleri araştırması, ülkenin önde gelen 38 üniversitesinin İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik, Bilişim, Fen Bilimleri, Sağlık, Tıp, Edebiyat, Eğitim ve Sosyal Bilimler öğrencilerinden toplam 36.227 gencin ve 11.927 genç profesyonelin katılımıyla gerçekleşti.

Ocak – Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Konya, Trabzon, Samsun illerinde gerçekleşen ve organizasyonel çekicilik ölçümünde ana kriter olan 40 adet işveren markası unsurunun gençlik algısındaki karşılaştırmalı ölçümünü baz alan çalışma, web tabanlı anketler aracılığıyla uygulandı.

Araştırma, genç yeteneklerin şirket ve sektör tercihlerini belirlemekle kalmıyor, aynı zamanda en sık kullandıkları etkileşim kanallarını, tercihlerini şekillendiren kariyer profillerini ve iş yaşamından beklentilerini de ortaya koyuyor.


Kaynak: HBR Türkiye Dergi & Orijinal kaynağa buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram

Instagram