Motivasyonunuzu Destekleyecek 5 Hobi

Yönetim Danışmanlık

Hem daha zeki olmanızı destekleyecek hem de mutlu çalışmanıza olanak verecek yeni hobiler edinmeye ne dersiniz?


Hızlı yaşam koşullarında kendimize zaman ayırmak kolay olmayabiliyor ancak hem iş hem de özel hayatımızda mutlu ve huzurlu bireyler olmak için küçük fakat etkili dokunuşları değerlendirebiliriz.


Yönetim Danışmanlık1- Günlük egzersizler

Günlük egzersizlerin hayatımıza olumlu katkılar sağlayacağını hepimiz biliyoruz fakat bizi daha zeki yapabileceği gerçeği? Egzersizler, özellikle nesnel olarak hafızayı güçlendirir. Objeleri tanıma, ayırt etme yönüyle beyin için oldukça faydalıdır. Üstelik zorlu şeyler yapmanıza da gerek yok. Yürüyüş, tempolu koşu, yoga… yapabileceğiniz egzersizlerden sadece bazıları.

2- Müzik aleti çalmak

Yönetim kapasitemizi artıran müzik aleti çalmak ayrıca bilişsel becerilerimizi artırırken akademik olarak daha başarılı olmamızı sağlar. Üstelik profesyonel olmanıza gerek yok, deneyin, öğrenmeye çalışın ve amatör olarak ilgilenin. Genç yaşta başlamanız veya çocuklarınıza başlatmanız oldukça iyi olacaktır.

3- Oyun oynamak

Günümüzde ailelerin en çok karşı çıktığı şeylerden biri çocukların oyun oynaması olsa da oyun oynamak stratejik hareket etmek, yön duygusunun oldukça iyi gelişmesi ve plan yapabilme özelliklerinin gelişmesini sağlar.

4- Yeni bir dil öğrenmek

Birden fazla dil konuşabilmek, beyninizin performansının artmasını sağlar. Üstelik günümüzde yeni bir dil öğrenmek çok da zor bir eylem değil. Yeter ki düzenli olarak çalışın.

5- Okumak

Okumak kelime haznemizi geliştirir fakat sadece bu değil. Beynin sol kortexsini geliştiren okumak konuşmamıza da oldukça olumlu yansır. Yani okurken farkında olmadığınız bir çok şey aslında konuşmalarınız sırasında yansır ve ortaya çıkar.Kaynak: sosyal medya.co


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için 0.216.474 74 26 numaralı telefonumuzdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.KRC Yönetim Danışmanlık
Yönetim Danışmanlığı
Kurumsal Eğitimler
Eğitim Danışmanlığı
İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanlığı
Bordrolama Hizmetleri
Finansal Danışmanlık
Finans Danışmanlığı
Yatırım Danışmanlığı
Kurumsal Gelişim Danışmanlığı
Vergi Danışmanlığı
Bordrolama
Bordrolama Danışmanlığı
Mali Müşavirlik
Mali Müşavirlik HizmetleriInstagram

Instagram