KRC İK’DAN DÜŞÜK MALİYET SAĞLAYAN BORDROLAMA ÇÖZÜMLERİ

Bordrolama Hizmetleri / İK Danışmanlığı


KRC İnsan Kaynakları, bordrolama konusunda çalıştığı firmalara iki alternatif sunarak, kaliteli hizmeti düşük maliyetle sağlamayı ve geniş bir kadro ile insan kaynakları çalışmalarına destek vermeyi amaçlıyor.


KOBİ’lerin can simitlerinin başında gelen maliyetlerin azaltılması konusunda, İnsan Kaynakları Sisteminin Kurulması ve gizli işsizliğin önlenmesi büyük önem taşıyor.

KRC İK; İnsan Kaynakları’nın tüm fonksiyonları üzerinden danışmanlık hizmeti veriyor. Bu konuda işveren tarafında da çalışmış olan ve danışmanlık hizmetleri dendiğinde işveren beklentilerini deneyimlemiş olan danışmanlarımız ile detaylı çalışmalar sunuyor ve firma yapısına, büyüklüğüne, iş hacmine ve hedeflerine göre İnsan Kaynakları hizmetlerini yapılandırıyor. Hem İnsan Kaynakları departmanları olan firmaların dışarıdan denetlenerek İnsan Kaynakları fonksiyonlarının iyileştirilmesi, hem de İnsan Kaynakları yapılanması olmayan şirketlere bu konuda yapılması gerekenleri kurgulayarak her firmaya farklılaştırılmış İnsan Kaynakları hizmeti sunuyor. Özellikle KOBİ ler, KRC İK’nın tüm hizmet alanlarından yararlanabilmenin yanı sıra; İş Analizi ve Değerlendirmesi, Performans Yönetim Sistemi, Ücretlendirme ve Ücret Yönetimi, Seçme ve Yerleştirme Sisteminin Kurulumu, Kariyer Yönetimi ve Organizasyonel Yedekleme, Eğitim ve Yönetim Sistemi Kurulumu, Çalışan Memnuniyeti ve Bağlılığı Araştırması çalışmalarını, ayrı ayrı modüller halinde alabiliyorlar.


Yönetim Danışmanlığı


Yüksek Miktardaki Maliyetten Kurtarıyor


KRC Genel Müdürü H. Sefa Karahan; ciddi sayıda personel çalıştıran şirketlerin, en temel ihtiyaçlarından birinin çalışma hayatını düzenleyen iş kanunlarını bilen ve doğru uygulayan insan kaynakları departmanı veya bu işleri outsourcing olarak düzgün bir şekilde yapan bordrolama firmaları olduğunu dile getiriyor.  Karahan, “Günümüzde kanunların sık sık güncellenmesi ise bu ihtiyacı her geçen gün artırıyor. Çalışma hayatını düzenleyen iş kanunları, sosyal güvenlik kanunu ve diğer ilgili kanunlar ile personel özlük işlemlerinin zamanında ve doğru olarak yapılması, bizlerle çalışmakta olan müesseseleri, önemli miktardaki maliyetten kurtarıyor” diyor. Bordrolamanın entegre bir konu gibi gözükse de özünde bilgi ve deneyim gerektirdiğinin altını çizen Karahan, İnsan kaynakları ve bordrolama hizmetlerinde; norm kadroları 100 kişiden fazla, personel sirkülasyonu yoğun ve dönemsel kadroları bünyelerinde barındırmak zorunda olan işletmelerde, bu risk faktörlerinin arttığını belirtiyor.  Ayrıca; SGK, AR-GE, İŞKUR, KOSGEB gibi kurumlardan sağlanan personel teşviklerinin, bordrolara doğru bir şekilde işlenmesinin faydalar sağlayacağına dikkat çekiyor.

Bordrolama Konusunda İki Alternatif Sunuyor


Karahan, KRC İnsan Kaynakları departmanı olarak, bordrolama konusunda çalıştıkları firmalara iki alternatif sunduklarını belirterek şu açıklamayı yapıyor: “Birinci alternatifte; personeller sizin firmanız bünyenizde bordrolu gözüküyor. Tüm resmi işlemleri sizin muhasebe programınız üzerinden KRC İnsan Kaynakları olarak biz sağlıyoruz. Böylece, SGK mevzuat değişikliği risklerinden kurtulmanıza ve ücretler gibi hassas bir konunun gizlilik çerçevesinde yürütülmesini sağlamanıza yardımcı oluyoruz. İkinci alternatifte ise, personellerinizin tamamı veya bir bölümünün bordrolaması KRC İnsan Kaynakları üzerinden oluyor. Bu yöntem; genellikle şirket marka değerini yükseltmek isteyen veya personel sirkülasyonu yoğun olan ya da mavi yaka personel çalıştıran işletmeler tarafından tercih ediliyor.” Genel Müdür, her iki yöntemde de kaliteli hizmeti düşük maliyetle sağlamayı ve geniş bir kadro ile insan kaynakları çalışmalarına destek vermeyi amaçladıklarını söyleyerek sözlerini noktalıyor.

Kobi Aktüel Dergisinde yayımlanan haberimize BURADAN ulaşabilirsiniz.
Instagram

Instagram