728x90 AdSpace

İÇERİKLER
7 Aralık 2017 Perşembe

Sıradışı Toplantılar

Yönetim Danışmanlığı


İş yaşamı dediğimizde aklımıza ilk gelen toplantılardır. 


Özellikle yönetici kadrosunun tüm zamanı neredeyse toplantı halinde geçiyor. Bu toplantı sıklığı bazen kaybedilen bir zaman dilimi olabiliyor.


Buna rağmen işlerin akıcı bir şekilde yürümesi, fikir paylaşımları ve geri bildirimler, raporlar için toplantılar iş yaşamının olmazsa olmazıdır.Peki toplantılarınızın hem verimli hem de etkili geçmesi için neler yapılabilir? İşte bazı öneriler…


Yönetim Danışmanlığı


İnteraktif mi, konuşmacı mısınız?

Toplantı süresince tek bir kişinin uzun zaman diliminde konuşması hem toplantının odağını dağıtmakta hem de ortaya çıkacak verimi düşürmektedir. Bunun önüne geçmek için sorular ve konuşma fırsatları ile interaktif bir toplantı düzenlemek çok daha etkili olacaktır.

Ayrıca ofis dışında saha’da çalışan ekibinizi video konferanslar yoluyla iletişime dahil edebilir, zamanı yönetebilirsiniz. Bu toplantılarınızı daha ilgi çekici ve hareketli de kılacaktır.

Görsel destekler

Toplantılarınızda sunduğunuz konuya dikkat çekmek adına görsel gereçler kullanmak içeriğinizi zenginleştirecektir. Klasikleşmiş powerpoint sunumları yerine farklı sunum uygulamaları ve görüntü efektleri kullanmak, ses efektlerini iyi düzenlemek odağı ve verimi katlayacak yaklaşımlar yaratacaktır.

Yemek yemenin etkisini atlamayın

Denendiğinde başarılı olan bir yöntem de toplantı sürecine yiyecek bir şeylerin dahil olmasıdır. Bu katılımcılara her zaman cazip ve çekici gelir. Toplantı masanıza eşlik edecek leziz atıştırmalıkların etkisini fark edeceksiniz.

Toplantı mekanı

Sürekli aynı mekanda ya da oda da yaptığınız toplantılar bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlayabilir. Biraz rutinin dışına çıkmak toplantı heyecanını ve ilgisini arttıracaktır. Ara sıra dışarıda bir mekanda (bir cafe ya da restoranda) yapacağınız toplantılar ekibiniz için hoş bir sürpriz olmakla kalmayacak, aynı zamanda samimiyeti ve akışa katılımı arttıracak.

Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için bize 0.216.474 74 26 numaralı telefonumuzdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.


KRC Yönetim Danışmanlık
Yönetim Danışmanlığı
Kurumsal Eğitimler
Eğitim Danışmanlığı
İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanlığı
Bordrolama Hizmetleri
Finansal Danışmanlık
Finans Danışmanlığı
Yatırım Danışmanlığı
Kurumsal Gelişim Danışmanlığı
Vergi Danışmanlığı
Bordrolama
Bordrolama Danışmanlığı
Mali Müşavirlik
Mali Müşavirlik Hizmetleri

  • Blog Yorumları
  • Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Item Reviewed: Sıradışı Toplantılar Rating: 5 Reviewed By: KRC Yönetim