728x90 AdSpace

İÇERİKLER
3 Ocak 2018 Çarşamba

Aile Şirketleri İçin “Başarı”

Yönetim Danışmanlığı

Aile şirketleri tabiatı gereği karmaşık bir yapıdır. İş ve özel hayat kaçınılmaz bir şekilde birbirine karışır ve iki tarafı dengelemek zorlaşmaktadır. İnsanlar kendilerini yorgun hissediyor, takdir edilmediğini düşünüyor ve belli konularda sürekli problem yaşıyor. Ama aile şirketleri birkaç noktaya odaklanarak başarıyı yakalayabilirler.

İşte Josh Baron ve Rob Lachenauer'in önerileri...

  •     Farklı ilişkileri ayrıştırın. İşlerinizi kontrol altında tutmak istiyorsanız, özel ilişkiler için dört farklı tartışma odası yaratın; biri yöneticiler, biri yönetim kurulu, biri şirket sahipleri ve biri de aile üyeleri için.
  •     “Timsah” beyninizi yönetin. Nörologlar, içgüdüsel duyguların düşünce süreçlerini etkilediğini ve dürtü kontrolünü azalttığını söylüyor. Rasyonel kararlar verebilmek için iş yönetiminin duygusal kısmını tanımlayın ve özümseyin.
  •     Gelecek nesli yetiştirin. Şu anda merkezi olan rolünüz aslında geçici. Çocuklarınıza gerçek işler tahsis ederek, başarısız olmalarına izin vererek ve onlara yardım ederek iş hayatında başarılı olmaları için onları hazırlayın. Sizden farklı bir yol izleyebileceklerini de aklınızdan çıkarmayın.

Josh Baron ve Rob Lachenauer’nin “How to Thrive While Leading a Family Business” adlı yazısından uyarlanmıştır.


Yönetim Danışmanlığı

Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için 0.216.474 74 26 numaralı telefonumuzdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.KRC Yönetim Danışmanlık
Yönetim Danışmanlığı
Kurumsal Eğitimler
Eğitim Danışmanlığı
İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanlığı
Bordrolama Hizmetleri
Finansal Danışmanlık
Finans Danışmanlığı
Yatırım Danışmanlığı
Kurumsal Gelişim Danışmanlığı
Vergi Danışmanlığı
Bordrolama
Bordrolama Danışmanlığı
Mali Müşavirlik
Mali Müşavirlik Hizmetleri  • Blog Yorumları
  • Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Item Reviewed: Aile Şirketleri İçin “Başarı” Rating: 5 Reviewed By: KRC Yönetim