728x90 AdSpace

İÇERİKLER
29 Nisan 2018 Pazar

Daha İyi Çalışmanın Mutlu Sırrı


Ted Talks en iyi konuşmalarından ve en çok izlenen videolarından seçilen Shawn Achor’un “Daha İyi Çalışmanın Mutlu Sırrı” hayatımıza ve yaptığımız işlere başka bir bakış açısı sunuyor.


İşte o konuşmadan bazı alıntılar…


- Gördüğünüz gibi bulduğumuz şey şu; gerçekliğin bizi şekillendirmesine gerek yok, beyninizin dünyaya bakışınızı belirleyen lensler gerçekliğinizi şekillendiriyor. Ve eğer lensleri değiştirebilirsek, mutluluğunuzu değiştirmekle kalmayıp aynı zamanda her bir eğitimsel ve ticari sonucu da değiştirebiliriz.

Yönetim Danışmanlığı

- Bu sorunun içindeki kilit nokta mutluluk bilimini anlamak. Çünkü bu sorunun anlattığı şey dış dünyanın mutluluk seviyelerimizin belirleyiciği olduğu, gerçekte ise, dış dünyanızla ilgili herşeyi bilirsem, uzun vadeli mutluluğunuzun sadece yüzde 10'unu tahmin edebilirim. Uzun vadeli mutluluğun yüzde 90'ı ise dış dünya tarafından değil, beyninizin dünya yönlendirme şekliniz tarafından belirlenir. Ve eğer bunu değiştirirsek, mutluluk ve başarı formülümüzü değiştirirsek, gerçekliği etkileme şeklimizi değiştirebiliriz. Bulgulara göre iş başarısınız sadece yüzde 25'i I.Q.ya göre tahmin ediliyor. İş başarısının yüzde 75'ini ise iyimserlik seviyeniz, sosyal desteğiniz ve stresi tehdit yerine bir mücadele olarak görebilme yeteneğiniz belirliyor.
- Bulgularımıza göre daha pozitif olabilmek için beyninizi eğitmenin yolları var. Art arda 21 gün boyunca yapılan iki dakikalık bir süre içinde beyninizin gerçekten daha iyimser ve daha başarılı bir şekilde çalışmasını sağlayabiliyoruz. Bu şeyleri çalıştığım her bir şirketteki araştırmalarda yaptık, art arda 21 gün boyunca minnettar oldukları üç şeyi yazmalarını istedik, her gün yeni üç şey. Ve bunun sonunda, beyinleri dünyayı negatif yerine pozitif bir şekilde görmelerini sağlayan bir yöntem geliştiriyor.
- Ve bu aktiviteleri yaparak ve beynimizi vücutlarımızı çalıştırdığımız gibi çalıştırarak, mutluluk ve başarı formülünü tersine çevirebileceğimizi keşfettik, ve bunu yaparak, iyimserlik dalgaları yaratmakla kalmıyoruz, aynı zamanda gerçek bir devrim yaratıyoruz.
Konuşmanın tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kaynak: TED Talks
Shawn Achor
TEDxBloomington
The happy secret to better work


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 numaralı telefonumuzdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.KRC Yönetim Danışmanlık 
 Yönetim Danışmanlığı Kurumsal Eğitimler Eğitim Danışmanlığı İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Danışmanlığı Bordrolama Hizmetleri Finansal Danışmanlık Finans Danışmanlığı Yatırım Danışmanlığı Kurumsal Gelişim Danışmanlığı Vergi Danışmanlığı Bordrolama Bordrolama Danışmanlığı Mali Müşavirlik Mali Müşavirlik Hizmetleri
  • Blog Yorumları
  • Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Item Reviewed: Daha İyi Çalışmanın Mutlu Sırrı Rating: 5 Reviewed By: KRC Yönetim