İş Yerinde Huzurlu Olmak / Olamamak

Yönetim Danışmanlığı


Sizinde bir iş yerinden öncelikli beklentiniz "huzurlu bir iş ortamı" mı?


Peki bunun nasıl mümkün olabileceğini düşündünüz mü?


Sizin için iş yerinde huzurun tanımı nedir ile başlamak beklentinizi şekillendirip, netleştirecektir.

İş hayatı bir çok dinamiğe sahip, başarı odaklı, oldukça aktif bir organizma olduğu için hangi alanlarda dengeyi korumak gerektiğini bilmek işinizi kolaylaştıracaktır.

- Soruna değil çözüme odaklı olmak
Mutlaka stres yaratan gelişmelerin yaşandığı iş hayatında soruna değil çözüme odaklı olmak ve kalmak her zaman işe yaracaktır.

Yönetim Danışmanlığı


- Empati yeteneğini geliştirmek
Birlikte çalıştığınız ekip arkadaşlarınızı yargılamak yerine onlarla empati kurmak iş yerinde huzurunuzu garantileyecektir.

- Sorumluluklarını ve sınırlarını iyi tanımlamak
İş tanımlarınızı, sorumluluklarınızı iyi tanımlamak ekstra sorun çıkmasına engel olacaktır.

- Motivasyonu yüksek tutacak bireysel çalışmalar yapmak
Size bireysel olarak ne iyi geliyorsa yoga, meditasyon, spor yapmak gibi dengeleyici aktiviteler içsel huzurunuzu da destekleyecektir.

- Gerektiğinde "hayır" diyebilme yetisini geliştirmek
İş yerinde huzur için sınırları iyi belirlemek ve gerektiğinde "hayır" diyebilmek önemlidir.

- Nazik ve saygılı olabilmek 
İletişimde olduğunuz herekese karşı nazik ve saygılı olduğunuzda çatışmalar azalacak daha huzurlu bir iş ortamı isteğiniz gerçeğe yakın olacaktır.

- Gülümsemeyi alışkanlık haline getirmek
Yapılan araştırmalara göre gülümseyen, pozitif düşünen ve davranan insanların her ortamdaki negativiteyi dönüştürebildiği ve denge sağladığını gösyermiştir.

- Krizleri yönetebilmek
Başta da belirtilediği gibi iş hayatı bir çok dinamiğe sahiptir ve her an bir kriz çıkması muhtemeldir ancak çıkan bu krizleri bireysel olarak yönetebilme beceriniz iş yerinde huzuru ve dengeyi korumanıza yardımcı olacaktır.

Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 numaralı telefonumuzdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.KRC Yönetim Danışmanlık, Yönetim Danışmanlığı, Kurumsal Eğitimler, Eğitim Danışmanlığı, 

İnsan Kaynakları, İnsan Kaynakları Danışmanlığı, Bordrolama Hizmetleri, Finansal Danışmanlık, Finans Danışmanlığı, Yatırım Danışmanlığı, Kurumsal Gelişim Danışmanlığı,

Vergi Danışmanlığı, Bordrolama, Bordrolama Danışmanlığı, Mali Müşavirlik, Mali Müşavirlik Hizmetleri, Aile Şirketleri, Aile Şirketleri Danışmanlığı, Aile Şirketleri için Yönetim Danışmanlık, Aile Anayasası, Aile Şirketleri için Aile Anayasası,

Instagram

Instagram