4 Saniyede İş Dünyasında Sempati Kazanın

Yönetim Danışmanlığı

İş hayatında dürüstlük, samimiyet ve işinize bağlılık ne kadar önemli ise iş hayatınızda kuracağınız temaslar, iş ilişkileri o derece önemlidir. 


Yeni bir görüşme ya da tanışma sırasında karşınızdaki kişide iyi bir izlenim bırakmak için Nicholas Boothman önerilerine kulak verebilirsiniz.


How to Make People Like You in 90 Seconds or Less” kitabının yazarı ve konuşmacı Nicholas Boothman insanlar üzerinde nasıl olumlu bir etki, sempati kazanabileceğimizi kitabında anlatıyor.

Üstelik tüm bunlar 4 saniye’den daha kısa sürede gerçekleşiyor.


1- Açık olun

Boothman, bedenen ve hareketlerinizle karşıdakine karşı açık davranmanızı öneriyor.

Beden olarak açık olmadan kasıt; kalbinizle tanıştığınız kişiye yönlenin. Kalbinizi elinizle veya kolunuzla kapatmayın. Yani kalp derken gerçekten organ olarak kalbinizi demek istiyor. Ceket giyiyor iseniz düğmeleri açın.

Yönetim Danışmanlığı


2- Göz kontağı kurun

Boothman göz kontağı kuran kişinin siz olmasına dikkat etmenizi öneriyor. Böylece gözlerinizin etkisinin davranışlarınızı yönlendirmesine izin verin.

Göz kontağı yapmak kolay gibi görünse de kimi insanlar bunu yapmaktan rahatsız olur veya yapamaz. Yapamayanlar için de güzel bir yöntem öneriyor yazar. Televizyon izlerken ekrandaki kişilerin göz renklerine odaklanın ve kafanızın içinde bu rengi tekrarlayın. Bunu bir kaç kere yaptıktan sonra aynı yöntemi insanlar üzerinde deneyin.

Çoğu araştırmacı çok fazla göz kontağının kaba görünebileceğini savunuyor. Bu yüzden aşırıya kaçmamak ta fayda var.

3- Gözlerinizin içi gülsün

Boothman ilk gülümseyenin siz olmasını öneriyor. Böylece karşıdakine samimi biri olduğunuza dair mesaj göndermiş olacaksınız.

Araştırmacılar ayrıca karşıdakine gülümsemenin sizi daha çok hatırlanabilir yapacağını da savunuyor.

4- “Merhaba” deyin

Karşıdakine “merhaba”, “selam” ve benzeri bir şekilde selam vermek karşıdakini daha samimi olmaya yöneltir.

Daha sonrasında da samimi ve kendinden emin bir el sıkmak pozitif bir etki yaratacaktır. Bundan sonra da karşıdaki size ismini verdiğinde birkaç kere bu ismi tekrar etmeye çalışın. “Özge. Tanıştığıma memnun oldum Özge.” gibisinden.

Birden fazla kişiyle tanışıyorsanız da her kişinin elini sıkmadan önce kalbinizi o yöne doğru çevirin ve samimice elini sıkın.

5- İstekli görünün

Karşıdaki kişinin üstüne fazla titremeden istekli görünmeye çalışın. Boothman, karşıdaki kişinin söyleyeceği şeye ilgi duyuyor gibi görünmenizi tavsiye ediyor.

Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 numaralı telefonumuzdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.KRC Yönetim Danışmanlık, Yönetim Danışmanlığı, Kurumsal Eğitimler, Eğitim Danışmanlığı, 

İnsan Kaynakları, İnsan Kaynakları Danışmanlığı, Bordrolama Hizmetleri, Finansal Danışmanlık, Finans Danışmanlığı, Yatırım Danışmanlığı, Kurumsal Gelişim Danışmanlığı,

Vergi Danışmanlığı, Bordrolama, Bordrolama Danışmanlığı, Mali Müşavirlik, Mali Müşavirlik Hizmetleri, Aile Şirketleri, Aile Şirketleri Danışmanlığı, Aile Şirketleri için Yönetim Danışmanlık, Aile Anayasası, Aile Şirketleri için Aile Anayasası,

Instagram

Instagram