İşkolik Olmadan Başarılı Olmak


İşkolik olmadan da başarılı olabilirsiniz. 


İşte bunun için size birkaç tavsiye…


Sadık bir çevre edinin: Sırtınızı dayayabileceğiniz çalışanlar, iş arkadaşları ve ekip üyeleriniz olması size büyük yok kat ettirecektir.

Sorumluluğu paylaşın: İşin tüm yaşamınızı kapladığını düşünüyorsanız, muhtemelen sorumluluklarınızı paylaşmanın zamanı gelmiştir. Mükemmeliyetçi davranmayı bırakın ve kontrol delisi olmaktan vazgeçin. Ekibinize ufak ufak görevler vermekle başlayın, işin sorunsuz yürüdüğünden emin olduktan sonra daha fazla sorumluluk paylaşın.


Yönetim Danışmanlık


Yapılacaklar ve yapılmış işler listesi yapın: Listeler yapmanız gereken işleri takip etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda neleri başardığınızı da gösterir. Böylece aşırı iş yükünüz olduğunda da organize olabilirsiniz.

Başarıyı yeniden tanımlayın: Aşırı derecede çalışıyorsanız ve çok yoruluyorsanız, muhtemelen işinizi sevmiyorsunuzdur. İşten zevk aldıkça, işinizde daha iyi olursunuz. Sınırlarınızı belirler, iş dışında da kendinize bir yaşam edinir ve deşarj olmaya vakit ayırırsanız, çok daha üretken başarılı olduğunuzu göreceksiniz.

Jennifer Winter’ın “How to Succeed in Business Without Being Workaholic” yazısından uyarlanmıştır.

Kaynak: HBRTürkiye


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 numaralı telefonumuzdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.


KRC Yönetim Danışmanlık
Yönetim Danışmanlığı
Kurumsal Eğitimler
Eğitim Danışmanlığı
İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanlığı
Bordrolama Hizmetleri
Finansal Danışmanlık
Finans Danışmanlığı
Yatırım Danışmanlığı
Kurumsal Gelişim Danışmanlığı
Vergi Danışmanlığı
Bordrolama
Bordrolama Danışmanlığı
Mali Müşavirlik
Mali Müşavirlik HizmetleriInstagram

Instagram