Fark Yaratan Bir Girişimci Olmanın Yolları


Girişimci

İçinizdeki girişimcinin yolunu açmak mı istiyorsunuz? Ama bunu nasıl yapacağınızı mı bilmiyorsunuz? O zaman önce yola çıkmak için iyi bir iş fikri geliştirmekle başlayabilirsiniz. İşte, fark yaratan başarılı bir girişimci olmanın yolları…


Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için Kullanıcı Dostu ve Bulut Tabanlı Finansal Yönetim Uygulaması Geliştiren Paraşüt’ün Kurucu Ortağı Sean X. Yu, Girişimci Adayları İçin Önemli Bilgiler Veriyor.


Günümüzde kendi işinin sahibi olmak, bir çok girişim başarısızlıkla sonuçlandığından zor ve karmaşık bir yol olarak görülmektedir. Başarılı bir işletme sahibi olmak, iyi bir iş fikrini ve pazarı doğru analiz etmeyi gerektiriyor.

Kısa bir sürede Hollanda merkezli “Revo Capital” ve ABD merkezli girişim sermayesi fonu olan “Ribbit Capital”den aldığı yatırımlarla kendisi de başarılı bir girişimci olan Sean X. Yu, girişimci adayları için fikirlerini paylaşıyor.

Paraşüt Kurucu Ortağı Sean X. Yu, konuyla ilgili olarak şu sözleri aktardı:

“Girişimci olmak, kendi işini kurmak isteyenlerin öncelikli olarak, başlayacakları projeye önlerindeki 5-10 yılı adamaya istekli olduklarından emin olmaları gerekiyor. Uzun vadede bir iş fikrini hayata geçirmek için, potansiyel olan ve yatırım yapmaya değer büyüklükte bir pazarın varlığından emin olmaları çok önemli.

Bir girişimci, yapacağı işe inanç ve tutkusu var ise, mutlaka bu tutkunun peşinden gitmeli!

Girişimcilik Eğitimleri


İşin ne kadar büyüyeceği, kişinin yaratıcılığı, yetenekleri ve çalışma isteği ile ortaya çıkıyor. İnsanların potansiyel ihtiyacını fark etmek ve yaratıcılığını kullanarak bu ihtiyaca yönelik bir ürün ortaya çıkarmak, “Bu ürünü ben oluşturdum” demek gerçekten gurur verici.

Problemlere çözüm geliştirmekten zevk alanlar için girişimcilik kesinlikle ideal bir kariyer olabilir.

En önemli konulardan birisi de işin finansal yatırım kısmı. Genelde start-uplar için ilk yatırım melek yatırımcılardan alınır. Fakat biz girişim sermayesi yatırımı alarak bir adım ileriden başladık ve başarımızı en baştan gösterdik. Burada en önemli etken, iş fikrimizin gücü ve pazardaki ihtiyacı karşılamasıydı.”

Girişimci adayları, iyi bir iş fikri ile önemli yatırımlar alarak kısa sürede büyüyebilirler.

Girişimciler İçin Genel Altın Kurallar:

 - Girişimde bulunacağınız pazarı, sektörü, iş kolunu hatta ilişkisel sektörleri doğru analiz edin.

 - Kendinize güvenin, mesleki eksiklerinizi geliştirin.

 - Teknolojiyi kullanın ve yakından takip edin.

 - Ürün ve hizmetinizi müşteri ihtiyaçları ve gelişen teknolojiler yönünde geliştirin.

 - “CRM-Müşteri ilişkileri Yönetimi” nedir bilgi sahibi olun.

 - İş ortaklarınız, yönetici ve müşterilerinizden fikir alın.

 - Finans kaynaklarınızı, gelir-gider ve nakit akışınızı iyi yönetin.

 - İletişim kabiliyetinizi geliştirin. Başarılı bir girişimci, insan ilişkileri kuvvetli, sosyal ve ataktır.

 - Zorluklarla mücadele etmeyi bilin, kriz yönetimini doğru yönetin.

Kaynak: Kigem

Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. 

Instagram

Instagram