728x90 AdSpace

İÇERİKLER
24 Ağustos 2019 Cumartesi

Hedef Belirleme ve Hedeflerinizi Hayata Geçirmenin 5 Adımı

Hedef Belirleme


Hedefler ve hayaller zihnimizde uçuştuğunda onları hayata geçirmenin yollarını ararız. Nelere dikkat etmeli, hangi soruları sormalı, hangi yolu izlemeliyiz birlikte bakalım.


1- Hedef ve amaçlarımızın ne olduğunu net olarak belirlemeliyiz. Öncelikle kendimize “bizi heyecanlandıran şeyin ne olduğunu” sormalı ve hedefimizi, hayalimizi netleştirmeliyiz.
2- Eğer bir hedefi gerçekleştirmek için güçlü nedenleriniz varsa kendimizi motive etmek kolay olacaktır. Bu yüzden “neden ve niçin”lerimizi iyi belirlemeliyiz.


3- Hedefleri hayata geçirmenin adımlarından biri de onları titizlikle listelemek, bir hareket planı oluşturmaktır. Bu hareket planı belli bir zaman ile sınırlanmalıdır.
4- Zaman çizelgesi hazırlamak hareket planınızı takip etmenizi kolaylaştıracaktır. Başlangıç tarihi, bitiş tarihi, belirli aksiyon tarihleri netleştiğinde ilerlemenizi somut olarak gözlemleyebilirsiniz.
5- Kutlama! Belirlediğiniz hedefler küçük ya da büyük olsun tamamlandığında mutlaka başarınızı kutlayın. Süreç içerisinde yaşadıklarınızı anımsayın ve bir sonraki başarınıza kadar yaptıklarınızın tadını çıkarın.Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.   • Blog Yorumları
  • Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönder

Item Reviewed: Hedef Belirleme ve Hedeflerinizi Hayata Geçirmenin 5 Adımı Rating: 5 Reviewed By: KRC Yönetim