Başarılı Bir Yönetici Misiniz?


DHX Media CEO'su Michael Donovan’dan Başarılı Yöneticinin Özellikleri


Genelde  bir işi yaptırmak, yapmaktan daha zordur. Kişileri idare etmek,  onları yönlendirmek;  liderlik yeteneği gerektiren ve insiyatif alabilen sorumluluk sahibi olan insanların işidir. Biz buna yöneticilik diyoruz. Peki başarılı üst düzey yöneticilerin ortak özellikleri nelerdir?

Üst düzey yöneticiliğin reçetesinin kararlılık, kendine güven,esneklik ve tevazu birleşimi olduğuna inanıyorum.

1. Kararlılık: İyi yöneticiler nereye gitmek istediklerini bilirler. Analiz ya da önsezi ile kararlarını uygularken amaçlarını etkin bir şekilde açıklar ve etraflarındaki herkesi ortak bir görüş etrafında toplarlar. Giderek daha talepkar hale gelen ve sürekli değişen iş dünyasında kararsızlığın bedeli göze alınamayacak kadar yüksektir.

2. Kendine güven: Başarılı yöneticiler planlarına bağlı kalacak ve karşılarına çıkması kaçınılmaz olan engellerden gözleri korkmayacak kadar kendilerine güvenir. İnsanlar özellikle de zor zamanlarda kazananları takip etmek ister.3. Esneklik: İyi liderler değişen durumlara göre esneklik gösterebilir. Dwight Eisenhower 'planların işe yaramaz olduğunu ancak plan yapmanın olmazsa olmaz olduğunu söylemişti. Detaylı planlama arzu edilse de akıllı yöneticiler planlarının değişen durumlara göre ayarlanması gerektiğini bilir.

4. Tevazu: En önemlisi yetenekli yöneticiler alçakgönüllüdür; alternatifler görüşleri dinlemek gerektiğini ve diğer insanların yargılarına da güvenmek gerektiğini bilirler.

Yazar: DHX Media CEO'su Michael Donovan


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.KRC Yönetim Danışmanlık
Yönetim Danışmanlığı
Kurumsal Eğitimler
Eğitim Danışmanlığı
İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanlığı
Bordrolama Hizmetleri
Finansal Danışmanlık
Finans Danışmanlığı
Yatırım Danışmanlığı
Kurumsal Gelişim Danışmanlığı
Vergi Danışmanlığı
Bordrolama
Bordrolama Danışmanlığı
Mali Müşavirlik
Mali Müşavirlik Hizmetleri
Instagram

Instagram