Motivasyonu Güçlendiren 6 Yöntem

Motivasyon

Kişisel motivasyon grafiğinizin hızlı hareketleri, değişken ruh hali, gerek yaşamda gerekse iş hayatında sürdürülebilirliği engelliyor. 


Siz de kişisel motivasyonunuz konusunda iniş çıkışlı bir süreç yaşıyorsanız kolayca uygulayabileceğiniz işte tam size göre 6 farklı yöntem.


1- Daha önceki başarılarımızı yeniden hatırlamak

Bazı dönemlerde yetersizliğe ve "ne yapsam olmuyor"a öyle çok odaklı kalırız ki daha önce neleri başardığımızı unuturuz. Bu süreçlerde hayatımızda başardıklarımızı yeniden ve ısrarla kendimize hatırlatmak kişisel gücümüzü ve inancımızı arttırarak motive edecektir.

2- Başarı hikayeleri okumak, filmleri izlemek

Başkalarının başardıkları hikayeleri okuduğumuzda yaşadıkları süreçle ilgili kendimizde ortak yanlar bulmak, empati kurmak kolaydır. Yaşanan zorlukların gelip-geçici olduğunu hatırlamak, ne olursa olsun hayal ettiğimiz şeylerden vazgeçmemek için örnekleri takip edebiliriz.

Motivasyon Eğitimleri


3- Olumsuzluğu rafa kaldırmak

"Yapamam, başaramam" gibi kendimizle ilgili olumsuz yargıları rafa kaldırmak kişisel motivasyonumuz için olmazsa olmazdır. Unutmamalıyız ki biz kendimizi nasıl görür ve tanımlarsak hayat ve insanlarda bize o pencereden bakarlar. Bu bakış açısını değiştirmek için olumlamalar yapabilir, özgüven arttırıcı atölye çalışmalarına katılabilirsiniz.

4- Doğayla iç içe olmak

Gerek fiziksel gerek ruhsal denge açısından bizi en çok besleyecek, rahatlatacak, üzerimizdeki tüm negativiteyi dönüştürecek ve hayata dair motivasyonumuzu arttıracak vazgeçilmez bir şey varsa o da doğa da olmak, doğa ile iç içe olmaktır.

5- İmgeleme yapmak

İster işitsel, ister görsel zekaya sahip olun imgeleme yapmak hepimiz için motivasyonu arttırıcı özelliğe sahiptir. Gözlerinizi kapatın ve hayal edin... Walt Disney'in dediği gibi "Hayal edebilirseniz yapabilirsiniz".

6- Hayal Panoları

Bir hayal panosu yapmaya ne desiniz? Arzu ettiğiniz başarıları, mutluluğu, sevgiyi, zenginliği size çağrıştıran, bu duyguları uyandıran resimler bulup bunları bir panoya asmak ve güne hayal panonuzu birkaç dakika izleyerek başlamak hem enerjinizi hem motivasyonunuzu inanılmaz derecede yükseltecektir.

Yazar Notu: Motivasyon eğitimleri de gerek kurumsal gerekse bireysel gücünüzü arttırarak sektörünüzde bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.


Siz de KRC Eğitim Danışmanlığı Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için  +90 216 4747426 +9 0530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.





KRC Yönetim Danışmanlık
Yönetim Danışmanlığı
Kurumsal Eğitimler
Eğitim Danışmanlığı
İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanlığı
Bordrolama Hizmetleri
Finansal Danışmanlık
Finans Danışmanlığı
Yatırım Danışmanlığı
Kurumsal Gelişim Danışmanlığı
Vergi Danışmanlığı
Bordrolama
Bordrolama Danışmanlığı

Instagram

Instagram