Neden Kurumsal Check Up?

Kurumsal Check Up

Yaşayan bir organizasyona sahip olan kurumlar, zamanla bünyelerinde oluşmuş belki de hızla ilerlemekte olan semptomları fark edemeyebilirler. 


Kurumlar için en büyük tehlike, aslında zararlı olan ancak içinde bulundukları dinamik ortamın etkisiyle fark edilmeyen bu belirtilerin gecikmesiyle başlar.


Kurumsal Check Up, organizasyonel ve operasyonel tüm birimlerin ve tüm süreçlerin detaylı bir şekilde gözden geçirilerek olası ve mevcut hataları, eksikleri, dar boğazları önceden belirleme ve önlem alınma sürecidir.


Kurumsal Check Up hizmet sürecinin detaylarına birlikte bakalım.

Kurumsal Check Up derinlemesine bir gözlemle gerçekleştirilmesi gereken, tamamen kurumsal yapıdaki değerlere özeldir.

Kurumsal Check Up Danışmanlığı hizmetleri yol haritasında baz alınan; sizin firmanızın dokusu ile çok uyumlu olan, size ve operasyonlarınıza katma değerler üretme konusunda oldukça etkin olan bir çalışma metodu, başka bir firma için hiç de öncelikli olmayabilir. Hatta mevcut yapının ağır ve hantal işlemesine sebep olabilir.

Kurumsal Check Up


Kurumsal Check Up sürecinde;

- Mevcut sorunlar, zayıf noktalar, belirsizlikler ele alınır.
- Kurumsal Check Up Danışmanlığı hizmetleri, operasyonel ve organizasyonel engelleri, hatta kültürel engelleri bile çok keskin çizgilerde ele alır, birbiriyle olan bağlantılarında da objektif kanıtları bulup çıkarır.
- Özellikle operasyonel uygulamaların organizasyonel yapıyla, yönetimsel becerilerin kaynakları ve geleceği yönetebilme çelişkileriyle ele alınmasını sağlar.

Kurumsal Check Up Danışmanlığı hizmetleri sürecinde, kurumların üstlendiği değerlere,
kısa /orta / uzun vadeli hedeflerine , stratejilerine, politikasına ve hatta çalışma metotlarına göre değerlendirme yapılır.

Kurumsal Check Up Danışmanlığı ile kurumsal değerler;

- Genel Yönetim,
- İnsan Kaynakları,
- Mali Disiplin,
- Satış-Pazarlama Politikası,
- Araştırma-Geliştirme politikası… ölçülerek, mevcut durum analizi yapılması ile devam edilen yola “Öngörü, Tespit ve Boyutlandırma” ile devam edilir.

Son süreçte ise, hedeflere ve üstlenilen görevlere paralel "İyileştirme Önerileri" ve
buna bağlı "Yol haritası" oluşturulur.

Faaliyet Planı çıkarılarak, kontrol ve revizyon adımları belirlendiğinde
Kurumsal Check Up amacına ulaşır.

Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. 

KRC Yönetim Danışmanlık, Yönetim Danışmanlığı, Kurumsal Eğitimler, Eğitim Danışmanlığı, 

İnsan Kaynakları, İnsan Kaynakları Danışmanlığı, Bordrolama Hizmetleri, Finansal Danışmanlık, Finans Danışmanlığı, Yatırım Danışmanlığı, Kurumsal Gelişim Danışmanlığı,

Vergi Danışmanlığı, Bordrolama, Bordrolama Danışmanlığı, Mali Müşavirlik, Mali Müşavirlik Hizmetleri, Aile Şirketleri, Aile Şirketleri Danışmanlığı, Aile Şirketleri için Yönetim Danışmanlık, Aile Anayasası, Aile Şirketleri için Aile Anayasası,

Instagram

Instagram