Ekibinizi Monotonluktan Kurtarın

Ekibinizi Monotonluktan Kurtarın


Her ekip zaman zaman monotonlaşır. Bir sonraki yorucu beyin fırtınası seansını ayarlamadan önce bir adım geri atın ve problemi tanımlayın. 


Ekibinizin geçmişte en çok ne zaman, nerede ve nasıl yaratıcı girişimlerde bulunduğunu düşünün. Bu grup dinamiğini tekrar yaratabilir misiniz? 


Ekibinizin dikkatini yalnızca bir problem üzerine çekmeye çalışın, bazen sınırlandırmalar yeni düşüncelere yelken açılmasına yardımcı olabilir.
Şirketinizin farklı departmanlarından insanları toplantıya çağırın ve ekibinize fikirlerini sunmalarını isteyin. Farklı bakış açıları edinin. İnsanlar fikirlerinin yeterince iyi olmadığını düşündükleri için konuşmaktan çekiniyor olabilir, bunun önüne geçmeye çalışın. Fikirlerini diledikleri gibi paylaşabilecekleri rahat bir ortam yaratın.

Ekibinizden yeni fikirler edindiğinizde, onları hayata geçirmek için küçük bir bütçe oluşturun ve yeni projelere vakit ayırmalarını sağlamak için çalışanlarınızı rahatlatın. Ve “inovasyon” kelimesini sık kullanmaktan kaçının, sanıyorum kendisinden yeterince bahsedildi.

Rebecca Knight’ın “What to Do If Your Team Is in a Rut adlı yazısından uyarlanmıştır.

Kaynak: HBR Türkiye

Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +905305802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Muhasebe SMMM, İstanbul Mali Müşavirlik, Bordrolama Hizmetleri, İstanbul Mali Danışmanlık, Bordrolama Danışmanlığı, Kadıköy Mali Müşavir Firmaları,
Yönetim Danışmanlığı Şirketleri, İstanbul SMMM Yönetim Danışmanlığı, Danışmanlık Şirketi, Danışmanlık Firması, Yatırım Danışmanlığı,
Kurumsal Eğitim Hizmetleri, Yöneticilik Eğitimi, Yönetim Eğitimi, Satış ve Pazarlama Eğitimleri,
Finans Eğitimi, İnsan Kaynakları Danışmanlığı, Personel Seçme Yerleştirme, ERP Süreç Danışmanlığı, ERP Projeleri, ERP Sistemleri, Kurumsal Kaynak Planlaması,

Instagram

Instagram