İş Hayatında Üretkenliği Azaltan Etkenler

İş Hayatında Üretkenliği Azaltan Etkenler

Alışkanlıklarınız üretkenliğinizi, çalışma performansınızı ve dolayısıyla başarınızı olumsuz etkileyebilir. 


Gün içindeki rutininize göz attığınızda nelerin sizi desteklediğini nelerin ise üretkenliğinizi olumsuz etkilediğini fark edebilirsiniz.


Telaş

Özellikle sabahları dingin mi yoksa telaşlı mı olursunuz? Çalar saatinizi evden çıkmanızdan 15 dakika önceye kuruyorsanız bu sizi otomatik olarak telaşlandıracaktır. Oysa uyandıktan sonra güne keyifle başlamanızı sağlayacak sevdiğiniz birkaç şeye vakit ayırmak (bir keyif kahvesi ya da balkonunuzda sevdiğiniz bir bitki çayını yudumlamak) hem güne mutlu başlamanızı hem de gün içindeki üretkenliğinizi yükseltecektir.

Öğün Atlamak

Kaliteli Yaşam Uzmanları doğru ve sağlıklı beslenmenin önemini sürekli vurgularlar. İyi bir sabah kahvaltısı enerjinizi yükseltecektir. Öğlen yemeğinde beslenme alışkanlığınıza göre düzenli bir yemek yine gün içinde üretkenliğinizi katlayacaktır.

Sabah Rutinleri

Keyifle, mutlu bir şekilde ofise geldiğiniz, ilk işiniz maillere gömülmek ya da sosyal medya hesaplarınızda dolaşmak oluyorsa bu alışkanlıkta odağınızı dağıtıp, üretkenliğinizi azaltacaktır. Bunun yerine kısa ve öz bir check list hazırlamak gün içinde enerjinizi ve yaratıcılığınızı doğru kullanmanızı destekleyecektir.


Yönetim Danışmanlığı


Öğlen Yemeği mi Öğlen Çalışması mı?

Araştırmalar ofis çalışanlarının büyük çoğunluğunun öğle yemeği arası vermediğini ya aperatiflerle geçiştirdiğini ya da hem çalışıp hem yemek yediğini gösteriyor. Sürekli masanızda olmak hem fiziksel bedeniniz için sağlıklı bir durum değildir hem de üretkenliğiniz için arada hareket etmenin önemini belirtmek gerekiyor.

Uyku Alışkanlıkları

Kaliteli bir uykunun insan bedeni üzerindeki olumlu etkileri saymakla bitmez. Biyolojik durumunuza uygun 6 ila 8 saat uyku hem bedeninizi dinlendirecek hem zihninizi dinginleştirecektir. Böylece ertesi gün iş verimliliğiniz ve performansınız, odağınız yükselecektir.


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. 
Instagram

Instagram