Motivasyonun Sabah Rutini

Motivasyonun Sabah Rutini

Güne motive başlamak, verimli bir iş günü geçirmek kimin hayali değildir ki?


Bilinçaltının en aktif olduğu zamanlar sabah ilk uyandığımız anlar olduğu için bu süreyi değiştirmek istediğimiz davranış kalıplarımız, edinmek istediğimiz yeni alışkanlıklar için kullanabiliriz. 


Böylece hem güne daha motive başlamış hem de yaşamımız için büyük bir adım atmış oluruz.

İşte sabah motivasyonunun sırları…

1- Hayal Kurmak
İş hayatında sıkça kullanılan “bundan beş yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz” sorusunu sabah uyandığınızda kendi kendinize sormak ve bununla ilgili hayal kurmak hem güne mutlu başlamanızı hem de motivasyonunuzun yükselmesini sağlayacaktır.

2- Video İzlemek
Sizi iyi hissettiren, gülümsetebilen birkaç dakikalık bile olsa bir video izlemek sizi motive edecek güne olumlu, mutlu bir başlangıç yapmanızı destekleyecektir.

Yönetim Danışmanlığı


3- Alarmınızı Beş Dakika Önceye Kurun
Her sabah rutin olarak uyandığınız saatten beş dakika önceye alarmınızı kurmak ve beş dakika önce uyanarak güne başlamak size kısa gibi görünse de büyük bir mutluluk verecek, güne hazırlanmanız için daha rahat bir alan sağlayacaktır.

4- Sabah Yazıları
Günlükler her zaman akşamları yatmadan önce yazılmak zorunda değildir. Yapılan araştırmalar; sabah uyanır uyanmaz bir sayfa bile olsa yazılan yazıların zihindeki karışıklığı azalttığını, huzur verdiğini, sakinleştirdiğini ve odaklanmayı ve mutluluğu arttırdığını göstermektedir.

5- Olumlamalar
Sabah uyandığında güzel sözler duymak herkesi mutlu eder. Şimdi bir değişiklik yapıp bu güzel sözleri, size iyi gelen, iyi hissettiren şeyleri kendi kendinize söyleyebilirsiniz. Beş dakika bile olsa yapacağınız bu olumlamalar sizi gün boyu motive edecektir.


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Instagram

Instagram