İşe Alınmanızı Sağlayacak 7 Önemli Nitelik

İnsan Kaynakları Danışmanlığı


Farklı düşünme tarzı, farklı yaklaşım, farklı özelliklere sahip olmak iş yaşamınızda da fark yaratacaktır. Yapılan araştırmalarda işe alınmanızı ve farkınızı hissettirmenizi destekleyecek 7 özelliği sıralıyor.


Çok yönlü düşünen bir zeka: 

Muhakeme gücü, yaratıcılık, sezgi ve hayal gücü gibi soyut nitelikler büyük liderler için elzem. Çünkü bunlar sayesinde inovasyon mümkün olur. Bu özellikler en az mantık, ayrıntıcılık ve finansal okuryazarlık kadar önemli. Reklamdan, yazılım ve mühendisliğine kadar çok geniş bir sektörde.

Münazara becerisi: 

Liderlerin çevresi her şeye kafa sallayan, onaylayan çalışanlarla dolu olursa, kimse bir şey öğrenemez. İyi çalışanlar sözlerinin arkasında durabilenler ve bunu ifade edebilenlerdir, hatta başkalarının duymak istemeyecekleri şeyleri söylemeleri gerekse bile.

Uluslararası vizyon: 

En iyi adaylar sürekli sorgulayan, dışarıya açık ve uluslararası bakış açısı olanlardır. Fikirler saniyeler içerisinde dünyayı dolaşırken, geniş bakış açısına sahip olmalısınız.

İK Danışmanlığı


Yeniye açlık: 

Bu insanları ülke sınırlarının dışına bakmaya iten merak duygusu, aynı zamanda yeni şeyler konusunda takıntılı hale getirir. Yüksek başarı gösterenler sürekli yeni teknolojilere, yeni fikirler, yeni trendlere yönelir, sabit statü ile mutlu olmazlar.

Hızlı karar alırlar: 

Strateji kritik önem taşıyabilir; fakat uygulama olmadan hiçbir işe yaramaz. Siz düşüne dururken, rakipler yol alır.

Daldan dala konmazlar: 

Kalıcı bir etki bırakmak için kendinizi sevdiğiniz bir işe adamanız gerekir.

Sağlıklı Bir Kazanma hırsı: 

Kazanmayı önemserler, kaybetmekten hoşlanmazlar. Olası başarısızlıklardan tecrübe kazanarak çıkarlar.

Sir Martin Sorrell’in, “7 Qualities That Will get You Hired” yazısından uyarlanmıştır.

Kaynak: HBR Türkiye

Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.Instagram

Instagram