AİLE ŞİRKETLERİ İÇİN GERÇEK BAŞARI

Aile Şirketleri Danışmanlığı


Aile şirketleri tabiatı gereği karmaşık bir yapıdır. İş ve özel hayat kaçınılmaz bir şekilde birbirine karışır ve iki tarafı dengelemek zorlaşmaktadır. 


İnsanlar kendilerini yorgun hissediyor, takdir edilmediğini düşünüyor ve belli konularda sürekli problem yaşıyor. Ama aile şirketleri birkaç noktaya odaklanarak başarıyı yakalayabilirler.İşte Josh Baron ve Rob Lachenauer'in önerileri...


- Farklı ilişkileri ayrıştırın. İşlerinizi kontrol altında tutmak istiyorsanız, özel ilişkiler için dört farklı tartışma odası yaratın; biri yöneticiler, biri yönetim kurulu, biri şirket sahipleri ve biri de aile üyeleri için.
- “Timsah” beyninizi yönetin. Nörologlar, içgüdüsel duyguların düşünce süreçlerini etkilediğini ve dürtü kontrolünü azalttığını söylüyor. Rasyonel kararlar verebilmek için iş yönetiminin duygusal kısmını tanımlayın ve özümseyin.


Aile Şirketleri Danışmanlığı


- Gelecek nesli yetiştirin. Şu anda merkezi olan rolünüz aslında geçici. Çocuklarınıza gerçek işler tahsis ederek, başarısız olmalarına izin vererek ve onlara yardım ederek iş hayatında başarılı olmaları için onları hazırlayın. Sizden farklı bir yol izleyebileceklerini de aklınızdan çıkarmayın.

Josh Baron ve Rob Lachenauer’nin “How to Thrive While Leading a Family Business” adlı yazısından uyarlanmıştır.

Kaynak: HBR Türkiye


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık / Aile Anayasası Danışmanlığı Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. 
Instagram

Instagram