BAŞARILI KADINLARINDAN 10 KARİYER ÖNERİSİ

10 Kariyer Önerisi

Kadınların iş hayatında daha başarılı olmaları  için ne yapmaları gerekir? Hangi stratejiler başarınızı arttırabilir? 


İşte dünyanın en başarılı kadınlarından; Starbucks yöneticisi Michelle Gass, Four Seasons otelleri CEO'su Katie Taylor, Facebook COO'su Sheryl Sandberg ve Campbell şirketinin CEO'su Denise Morrison’dan kadınlara kariyer önerileri…


1- Erken kalkın

Starbucks yöneticisi Michelle Gass her zaman 4.30'da kalkıp işe gitmeden önce koştuğunu söylüyor. Avon'un üst yöneticilerinden Andrea Jung ise 5'te kalkıyor. Erken kalkmanın iş hayatını etkilediği ileri sürülüyor.


2- Görev paylaşımını öğrenin

Four Seasons otelleri CEO'su Katie Taylor tamamen kontrol delisi olduğunu kabul ediyor. Ancak altında çalışanlara da görevler vermeyi de ihmal etmiyor. Kendinize fazla yüklendiğinizde üretkenliğiniz baltalanacaktır.


3- Pazarlık yapma becerinizi geliştirin

Araştırmalar kadınların pazarlık konusunda erkeklerden daha başarısız olduğunu gösteriyor. Bu durum erkeklerin %80'inin neden daha fazla kazandığına sebep gösteriliyor. Daha fazla kazanmanız gerektiğini mi düşünüyorsunuz? O zaman pazarlık yapmak için kolları sıvayın.


4- Meraklı olmak iyidir

Disney Media Networks şirketinin yönetim kurulundan Anne Sweeney sürekli soru sormanın önemli olduğuna değiniyor.


5- Referanslar önemlidir

Facebook COO'su Sheryl Sandberg önemli biriyle toplantı yaptıktan sonra mutlaka o kişiye konuyla ilgili bir makaleyi mail attığını belirtti. Bu sayede zamanı geldiğinde referans isteyebilirsiniz.


Yönetim Danışmanlığı


6- Dinlemek ve Empati

QVC ticaret ve medya şirketinin CEO'su Claire Watts her perşembe ofiste serbest zaman ilan ediyor. Bu saatlerde çalışanlar gelip her konuda kendisiyle sohbet edebiliyor.


7- Cesur olmalısınız

KeyCorp CEO'su bankacılık sektöründeki kariyerine başlarken şehirdeki tüm bankaları ziyaret ettiğini ve iş aradığını belirtiyor. Hatta kabul gördüğü bankada işi almadan ayrılmayacağını söylemiş ve tam 3 saat beklemiş.


8- Hedeflerinizi tanımlayın

Campbell şirketinin CEO'su Denise Morrison çocukluğundan beri kendine hedefler belirlediğini söylüyor.


9- Israrcı olun

En başarılı iş kadınları kariyerinin 30. yılında bu başarıyı elde edebilmiştir. Israrcı olun ve vazgeçmeyin.


10- Hayır demeyi bilmek

Dünya Gıda Programı yönetim kurulundan Ertharin Cousin hayır demenin zor ama faydalı olduğunu vurguluyor.


Kaynak: Milliyet Kariyer

Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Instagram

Instagram