728x90 AdSpace

İÇERİKLER
27 Eylül 2020 Pazar

BAŞARILI KADINLARINDAN 10 KARİYER ÖNERİSİ

10 Kariyer Önerisi

Kadınların iş hayatında daha başarılı olmaları  için ne yapmaları gerekir? Hangi stratejiler başarınızı arttırabilir? 


İşte dünyanın en başarılı kadınlarından; Starbucks yöneticisi Michelle Gass, Four Seasons otelleri CEO'su Katie Taylor, Facebook COO'su Sheryl Sandberg ve Campbell şirketinin CEO'su Denise Morrison’dan kadınlara kariyer önerileri…


1- Erken kalkın

Starbucks yöneticisi Michelle Gass her zaman 4.30'da kalkıp işe gitmeden önce koştuğunu söylüyor. Avon'un üst yöneticilerinden Andrea Jung ise 5'te kalkıyor. Erken kalkmanın iş hayatını etkilediği ileri sürülüyor.


2- Görev paylaşımını öğrenin

Four Seasons otelleri CEO'su Katie Taylor tamamen kontrol delisi olduğunu kabul ediyor. Ancak altında çalışanlara da görevler vermeyi de ihmal etmiyor. Kendinize fazla yüklendiğinizde üretkenliğiniz baltalanacaktır.


3- Pazarlık yapma becerinizi geliştirin

Araştırmalar kadınların pazarlık konusunda erkeklerden daha başarısız olduğunu gösteriyor. Bu durum erkeklerin %80'inin neden daha fazla kazandığına sebep gösteriliyor. Daha fazla kazanmanız gerektiğini mi düşünüyorsunuz? O zaman pazarlık yapmak için kolları sıvayın.


4- Meraklı olmak iyidir

Disney Media Networks şirketinin yönetim kurulundan Anne Sweeney sürekli soru sormanın önemli olduğuna değiniyor.


5- Referanslar önemlidir

Facebook COO'su Sheryl Sandberg önemli biriyle toplantı yaptıktan sonra mutlaka o kişiye konuyla ilgili bir makaleyi mail attığını belirtti. Bu sayede zamanı geldiğinde referans isteyebilirsiniz.


Yönetim Danışmanlığı


6- Dinlemek ve Empati

QVC ticaret ve medya şirketinin CEO'su Claire Watts her perşembe ofiste serbest zaman ilan ediyor. Bu saatlerde çalışanlar gelip her konuda kendisiyle sohbet edebiliyor.


7- Cesur olmalısınız

KeyCorp CEO'su bankacılık sektöründeki kariyerine başlarken şehirdeki tüm bankaları ziyaret ettiğini ve iş aradığını belirtiyor. Hatta kabul gördüğü bankada işi almadan ayrılmayacağını söylemiş ve tam 3 saat beklemiş.


8- Hedeflerinizi tanımlayın

Campbell şirketinin CEO'su Denise Morrison çocukluğundan beri kendine hedefler belirlediğini söylüyor.


9- Israrcı olun

En başarılı iş kadınları kariyerinin 30. yılında bu başarıyı elde edebilmiştir. Israrcı olun ve vazgeçmeyin.


10- Hayır demeyi bilmek

Dünya Gıda Programı yönetim kurulundan Ertharin Cousin hayır demenin zor ama faydalı olduğunu vurguluyor.


Kaynak: Milliyet Kariyer

Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.   • Blog Yorumları
  • Facebook Yorumları

0 yorum :

Yorum Gönderme

Item Reviewed: BAŞARILI KADINLARINDAN 10 KARİYER ÖNERİSİ Rating: 5 Reviewed By: KRC Yönetim