ETİK DEĞERLER ve İŞ YAŞAMI

Etik Değerler

Bütün bir şirketin tek bir kişinin dikkatsizce davranması yüzünden tepetaklak olduğunu görülmüştür. 


Hile yapmak, çalmak veya yalan söylemek gibi yollara başvurmasalar da insanlar pek iyi olmayan şeyler yapabilir. İşte riskli davranış biçimlerini en aza indirgemek için izleyebileceğiniz üç yol.


Doğru insanları işe alın
Özgeçmişler ve referanslara güvenmeyin. Herkes bunların sahtesini getirebilir. Bir kademe daha derine inerek çalışma ve altyapı araştırmaları yapın. Riskten kaçınan şirketler çalışanları daha iyi anlayabilmek için davranış ve dürüstlük testi uyguluyorlar.


Etik Değerler Eğitimi




Doğru davranış biçimini teşvik edin
İnsanlar onlara yapmalarını söylediğiniz şeyleri yapmaz; onlara yapmaları için para verdiğiniz şeyleri yaparlar. Şirketinizin performans değerlendirme ve teşvik sisteminin yanlış davranışları özendirmediğinden emin olun.

Açık bir kültür yaratın
İnsanlar hoşlarına gitmeyen bir şey gördüklerinde bunun hakkında konuşmaktan korkmamalı. Risk değerlendirme ve şikayet etme süreçleriniz bulunduğundan emin olun ve gerektiği zaman bunları kullanmaları için insanları etkin bir şekilde cesaretlendirin.


James Lam'in "Five House Rules for Managing Risky Behaviour"adlı yazısından uyarlanmıştır.


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri ve Etik Kurallar ve Çalışma İlkeleri Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. 



Instagram

Instagram