YENİ DÖNEMDE NETWORKING SANATI

NETWORKING SANATIÖncelikle networking bir kişiden diğer bir kişiye bilgi, fikir ve bağlantı taşımaktır. Kişileri tanıştırarak bağlantılar oluşturabilmektir. Networking az çabayla çok şey yapabilmektir.  Başkalarına yardım edebilmektir. Kişileri tanıştırarak bağlantılar oluşturma örüntüsüdür. 


Herhangi bir çıkar gözetmeden ilişki kurabilmek, ilişkileri geliştirmektir. Gerektiğinde ve ihtiyacınız olduğunda destek olabilmek ve destek alabilmektir.


Networking Toplantıları

Dünyada iş yapış şekilleri hızla değişiyor. Networking toplantıları sayesinde yeni insanlar ile tanışır, bilgilerinizi paylaşır ve tanıştığınız kişiler ile iş birliği yaparak, ürün yada hizmetlerinizi daha büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Bir networking toplantısında dikkat etmeniz gereken temel kurallar vardır.

Zamanında orada olmak

Etkinliklere erken gittiğin zaman daha az kalabalık olacağı için yeni bir konuşma başlatmak için başkalarını bölmek zorunda kalmazsın. Networking yapma konusunda uzman kişiler genelde diğer kişilerle tanışıp konuşmak için bolca vakit ve enerji harcarlar.

Gülümsemek

İletişimin en güçlü, en temel ve yakınlaştırıcı araçlarından biri olan gülümsemeyi kullanın. Kimse asık suratlı, negatif duruşlu bir kişiyle bağlantıda olmayı tercih etmez.

Soru sorma sanatını kullanmak

Ucu açık sorular sormak, ilgiyle ve samimiyetle dinlemek, kişinin anlattıkları konusunda samimi bir merak içinde olmak karşı tarafta iyi izlenimler yaratacaktır.Planlı hareket etmek

Bir networking toplantısına amaçsız gidemezsiniz. Amacınız 10 kişi ile tanışıp, onları gerçekten tanımak dinlemek olabilir, yeni tanıştığınız kişilere nasıl yardımcı olabileceğinizi planlamak olabilir. Bunun içinde tanıştığınız kişileri dinlerken onlar hakkında kısa notlar alabilir, daha sonra onlar hakkındaki detayları daha kolay hatırlayabilirsiniz.

Karşılıklı destek vermek

Networking karşılıklı etkileşimi gerektirir. Sadece bir sonraki kariyer adımı için network yapmak yerine başkalarına yardım edebiliyor olmak daha önemlidir. Tanıdığınız kişileri başkalarına tanıtarak onlara bir iyilik yapabilirsiniz.

İletişimde kalmak

Networking yaptığınız kişilerle iletişime devam etmeniz önemlidir. Çünkü gerektiğinde ve ihtiyaç olduğunda destek olabilir ve destek alabilirsiniz.


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Instagram

Instagram