TAKTİĞE DEĞİL HEDEFE ODAKLANMAK

Sağlık Sektöründe dijital yatırım projeleri

Herkesin hayatında memnun olmadığı bazı durumlar var elbette. 


Önemli olan, bu durumları ortadan kaldırma konusunda yeterince kararlı davranarak hareket etmek. Aksi takdirde sonsuza kadar aynı sorunları yaşayıp bunlardan şikayet etmeye mahkum olabilirsiniz. 

Bugüne kadar değişim yolunda attığınız adımlar size başarıyı getirmediyse, bir de bu yöntemleri deneyin...

Değişiminize engel olan şeyi bulmak. Çok emek sarf etmenize rağmen davranışlarınızda hiçbir değişimin olmadığı alanları tespit edin. Sonra, gerçek hedefinizi saptayabilmek için resme biraz daha uzaktan bakın.

İnsan Kaynakları Danışmanlığı

Diğer taktikleri gözden geçirin. Sabahları işe başlamadan önce spora gitmeyi aklınıza koydunuz fakat bunu bir türlü rutine çeviremiyorsanız, belki de sorun sabahları spor yapacak kadar enerjik olmamanızdadır. Zamanlamanın önemini gözden kaçırmayın.


Her hafta bir hipotezi test edin. Örneğin bir hafta işten sonra bisiklete binerken, bir sonraki hafta uyumadan önce evde egzersiz yapmayı deneyin. En etkili olanını bulduğunuzda, o saatlere toplantı veya diğer etkinlikleri denk getirmemeye çalışın.

Elizabeth Grace Saunders’ın “Kalıcı Değişimin Anahtarı: Taktiğe Değil Hedefe Odaklanmak” isimli yazısından uyarlanmıştır.


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. 

Instagram

Instagram