VİZYON MU? HAYAL GÜCÜ MÜ?

Ekibinizi Monotonluktan Kurtarın


Vizyon ile hayal arasında temel farklılıklar bulunmaktadır. Vizyon; kişisel yeteneklerimiz, becerilerimiz, uzmanlık alanlarımız doğrultusunda bulunmak istediğimiz noktayı net olarak bilmektir. Hayal ise tüm bunlardan bağımsız, içi fazla doldurulmamış, netleşmemiş bir görüntünün bizi heyecanlandırmasıdır. 

Vizyon sahibi olmak; geleceğe dair net bir resme sahip olmak olarak tanımlanabilir. Hayal’de gelecekte bir resmin içerisinde kendimizi görsek bile detaylara hakimiyet yeterli değildir.

Gerek iş gerekse özel hayatımızda belirli zaman periyotları için (1 yıl, 3 yıl, 5 yıl gibi) ne yapmak, neleri gerçekleştirmek, nerede olmak istiyorsak bu bizim vizyonumuzdur. Vizyonumuza dair gelecek görüntümüze ait fikirlerimiz de bulunur.

Hayal ise, belirli bir stratejimiz olmadan sadece sonucu düşlediğimiz kısa bir an parçasıdır.

Bu nokta da önce hayal etmek sonrasında bu hayali gerçekleştirecek yollar ve fikirler oluşturmak vizyonumuzu belirleyebilir.


Yönetim Danışmanlığı

Bunun için kendimize sormamız gereken temel sorulardan biri “ne istiyorum?” olabilir. Bu; zengin, ünlü, başarılı vs gibi klişe tanımlar dışında derinleştirilmiş, detaylandırılmış bir çok fikirden oluşabilir.

Cevabınız ne kadar net olursa, bu cevaba uygun stratejileriniz ne kadar uygulanabilir olursa vizyonunuzu gerçekleştirmeniz o derece mümkün olacaktır.

Vizyonumuza, belirlediğimiz hedeflere gerçekten odaklandığımızda zihnimizde bize destek olacak “algıda seçicilik” ile bizi hedeflerimize götürecek kaynakları, yolları, fırsatları yolumuza çıkaracaktır. Bize düşen ise vazgeçmeden, yılmadan yolumuzda hedefimize doğru ilerlemek olacaktır.


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. 
Instagram

Instagram