BAŞARILI KADINLAR VE KARİYER ÖNERİLERİ

Kurumsal Gelişim Eğitimleri


Starbucks yöneticisi Michelle Gass, Four Seasons otelleri CEO'su Katie Taylor, Facebook COO'su Sheryl Sandberg ve Campbell şirketinin CEO'su Denise Morrison’dan kadınlara kariyer önerileri…Kadınların iş hayatında daha başarılı olmaları  için ne yapmaları gerek? İşte dünyanın en başarılı kadınlarından hemcinslerine verdikleri kariyer tavsiyeleri...


1- Erken kalkın

Starbucks yöneticisi Michelle Gass her zaman 4.30'da kalkıp işe gitmeden önce koştuğunu söylüyor. Avon'un üst yöneticilerinden Andrea Jung ise 5'te kalkıyor. Erken kalkmanın iş hayatını etkilediği ileri sürülüyor.

2- Pazarlık yapın

Araştırmalar kadınların pazarlık konusunda erkeklerden daha başarısız olduğunu gösteriyor.Bu durum erkeklerin %80'inin neden daha fazla kazandığına sebep gösteriliyor. Daha fazla kazanmanız gerektiğini mi düşünüyorsunuz? O zaman pazarlık yapmak için kolları sıvayın.

Online Yönetim Danışmanlığı


3- Görev paylaşımı yapın

Four Seasons otelleri CEO'su Katie Taylor tamamen kontrol delisi olduğunu kabul ediyor. Ancak altında çalışanlara da görevler vermeyi de ihmal etmiyor. Kendinize fazla yüklendiğinizde üretkenliğiniz baltalanacaktır.

4- Referans edinin

Facebook COO'su Sheryl Sandberg önemli biriyle toplantı yaptıktan sonra mutlaka o kişiye konuyla ilgili bir makaleyi mail attığını belirtti. Bu sayede zamanı geldiğinde referans isteyebilirsiniz.

5- Meraklı olun

Disney Media Networks şirketinin yönetim kurulundan Anne Sweeney, sürekli soru sormanın önemli olduğuna değiniyor.

6- Dinlemeyi bilin

QVC ticaret ve medya şirketinin CEO'su Claire Watts, her perşembe ofiste serbest zaman ilan ediyor. Bu saatlerde çalışanlar gelip her konuda kendisiyle sohbet edebiliyor.

7- Hedef koyun

Campbell şirketinin CEO'su Denise Morrison, çocukluğundan beri kendine hedefler belirlediğini söylüyor.

8- Cesur olun

KeyCorp CEO'su bankacılık sektöründeki kariyerine başlarken şehirdeki tüm bankaları ziyaret ettiğini ve iş aradığını belirtiyor. Hatta kabul gördüğü bankada işi almadan ayrılmayacağını söylemiş ve tam 3 saat beklemiş.

9- Hayır demeyi öğrenin

Dünya Gıda Programı yönetim kurulundan Ertharin Cousin, hayır demenin zor ama faydalı olduğunu vurguluyor.

10- Israrcı olun

En başarılı iş kadınları kariyerinin 30. yılında bu başarıyı elde edebilmiştir. Israrcı olun ve vazgeçmeyin.

Kaynak: Milliyet Kariyer

Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. 

Instagram

Instagram