İŞ İNSANLARININ BAŞARI TANIMI

10 Güçlü İsimden Başarının Tanımı

Yaşamda farklı bakış açıları, farklı beklentiler içerisinde "başarı" tanımını yapmak mümkün. İşte yaşamlarında başarıya ulaşmış 10 güçlü isimden başarının tanımı.


Richard Branson

Milyarder Richard Branson, başarının mutlulukla ilgili olduğunu söylüyor. Virgin Group’un kurucusu olan Branson, "Birçok kişi başarıyı, ne kadar para kazandığı ve ya ne kadar insanla bağlantılı olduğuyla ölçer. Bence, gerçek başarı nasıl mutlu olduğunla ölçülmelidir."  diyor.

Warren Buffet

Efsanevi yatırımcı Buffet, ilişkilerin herşeyin üzerinde olduğunu söylüyor. $77.4 milyarlık servetin sahibi Buffet'ın başarı tanımının para ve ünle hiçbir ilgisi yok. Buffet başarıyı, kaç kişi tarafından sevildiğiyle ölçüyor. 

Bill Gates

Microsoft kurucu ortağı Bill Gates başarıyı,  toplum üzerinde etki yaratmak olarak tanımlıyor. Gates’e göre başarı, ilişkiler ve arkada bir miras bırakmakla ilintili. Reddit’teki konuşmasında Gates, başarıyı, Warren Buffet’ın başarı tanımından ipucu alarak, size yakın olan insanların mutlu olup olmadığıdır diye tanımladı. Ayrıca, bir fark yarattığını hissetmek güzel. Mesela, bir şey icat etmek, çocuk yetiştirmek ve ya ihtiyacı olanlara yardım etmek gibi.. diye belirtti.

Online Yönetim Danışmanlığı


Mark Cuban

Milyarder Mark Cuban, başarılı olmak için paraya ihtiyaç olmadığını söylüyor. Steiner Sports’a verdiği röportajda, "bence başarının tanımı sabah yataktan yüzünüzde gülücükle uyanmak ve güzel bir gün olacağını bilmenizdir. Bir apartman dairesinde altı kişiyle odamı paylaşırken mutluydum ve başarılı hissediyordum." diye belirtiyor.

Deepak Chopra

Chopra, başarıyı mütemadi büyüme olarak tanımlıyor. Chopra, ‘Başarının 7 spiritüel yasası’ kitabında belirttiği gibi, "Hayatta başarı, mutluluğun devam eden genişlemesi ve hedeflerin aşamalı gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilir" diyor.

Maya Angelou

Yazar Maya Angelou’ya göre başarı, yaptığın işten zevk almaktan geçiyor. 86 yaşında hayatını kaybeden, usta şaire göre başarının tanımı; kendini, yaptığın işi ve işi yapış şeklini sevmek.

John Wooden

Efsanevi basektbol koçu John Wooden, başarının tatminle ilgili olduğunu söylüyor.  2001’deki Ted konuşmasında, "zihindeki huzura ancak yetenekli olduğunuz en iyi şeyi yapmak için çaba sarfettiğinizde oluşan tatminle ulaşırsınız" diyor.

Arianna Huffington

Huffington Post kurucu ortağı Arianna Huffington’a göre başarı için para ve güç yeterli değil.  Başarıyı oluşturan dört etmen var: İyilik, akıl, merak, verici olmak.

Stephen Covey

Popüler yazar Stephen Covey, başarıyı oldukça kişisel tanımlıyor. 'Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı' kitabında, "cenaze'nizde sizin için söylenmesini istediğiniz şeyi dikkatlice düşünürseniz, başarının tanımını bulursunuz" diye yazıyor.

John Paul DeJoria

Milyarder John Paul DeJoria başarıyı her zaman çok çalışmak olarak tanımlıyor. "Başarı, kimse sizi görmezken, yaptığınız işi ne kadar iyi yaptığınızdır" diyor.

Kaynak: Fortune Turkey'den alıntıdır...


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. 


Instagram

Instagram