PERFORMANS YÖNETİMİ VE SIRA DIŞI TOPLANTILAR

Sıra Dışı Toplantılar ile Verimliliğinizi Arttırın!


İş yaşamı dediğimizde aklımıza ilk gelen uzun süren toplantılar oluyor. 


Özellikle yönetici kadrosunun tüm zamanı neredeyse toplantı halinde geçiyor. Bu toplantı sıklığı bazen kaybedilen bir zaman dilimi olarak karşımıza çıkıyor.


Buna rağmen işlerin akıcı bir şekilde yürümesi, fikir paylaşımları ve geri bildirimler, raporlar için toplantılar iş yaşamının olmazsa olmazıdır.


Peki toplantılarınızın hem verimli hem de etkili geçmesi için neler yapılabilir? İşte bazı öneriler…İnteraktif mi, konuşmacı mısınız?

Toplantı süresince tek bir kişinin uzun zaman diliminde konuşması hem toplantının odağını dağıtmakta hem de ortaya çıkacak verimi düşürmektedir. Bunun önüne geçmek için sorular ve konuşma fırsatları ile interaktif bir toplantı düzenlemek çok daha etkili olacaktır.

Ayrıca ofis dışında saha’da çalışan ekibinizi video konferanslar yoluyla iletişime dahil edebilir, zamanı yönetebilirsiniz. Bu toplantılarınızı daha ilgi çekici ve hareketli de kılacaktır.

Görsel destekler


Toplantılarınızda sunduğunuz konuya dikkat çekmek adına görsel gereçler kullanmak içeriğinizi zenginleştirecektir. Klasikleşmiş powerpoint sunumları yerine farklı sunum uygulamaları ve görüntü efektleri kullanmak, ses efektlerini iyi düzenlemek odağı ve verimi katlayacak yaklaşımlar yaratacaktır.Yemek yemenin etkisini atlamayın


Denendiğinde başarılı olan bir yöntem de toplantı sürecine yiyecek bir şeylerin dahil olmasıdır. Bu katılımcılara her zaman cazip ve çekici gelir. Toplantı masanıza eşlik edecek leziz atıştırmalıkların etkisini fark edeceksiniz.

Toplantı mekanı


Sürekli aynı mekanda ya da oda da yaptığınız toplantılar bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlayabilir. Biraz rutinin dışına çıkmak toplantı heyecanını ve ilgisini arttıracaktır. Ara sıra dışarıda bir mekanda (bir cafe ya da restoranda) yapacağınız toplantılar ekibiniz için hoş bir sürpriz olmakla kalmayacak, aynı zamanda samimiyeti ve akışa katılımı arttıracak.

Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. 

Instagram

Instagram