YENİ TREND: EVDEN ÇALIŞANLARA YAPAY OFİS SESİ


Değişen dünya ile birlikte bir çok alışkanlığımız ve iş modellerimiz de değişti. Pandemi süreci devam ederken evden çalışma oranları her geçen gün daha çok artmakta.

Evden çalışma, alışkın olmayanlar için otokontrolü ve odaklanmayı sınayan bir sistem.

Siz de evden çalışırken odaklanma sorunu yaşayanlardansanız bu öneri sizi de daha başarılı hale getirebilir.

Önerinin çıkış noktası; İstatistikçi Paul Hewson gibi bazı kişilerin evden çalışırken dinleyebilecekleri ve yalnız hissetmeyecekleri sesleri aramalarıydı. Yazıcı, kahve makinesi, sohbet eden insanlar gibi arka plan seslerinin yer aldığı dosyaları ve internet sitelerini milyonlarca kişi ziyaret ediyordu.
'Office Noise Generator' internet sitesini yaratan Belçikalı mühendis Stephane Pigeon, BBC'ye yaptığı açıklamada, bu sitenin kendisi gibi ihtiyaç duyan insanlara hitap edeceğini bildiğini ama bu derece popüler hale geleceğini öngörmediğini ifade etmişti.

Pigeon, internet sitesinin çalışanların odaklanmasına, daha üretken olmasına yardımcı olduğunu ifade ediyor.

Piegon'a göre bu sitelerin en güzel özelliği de "İş hayatı ile ev hayatını birbirinden ayırmanın bir başka yolu olması. Ofis sesi açıkken çalışıyorsunuz, ofis sesi kapalıyken evdesiniz."


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Instagram

Instagram