KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ

 

KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ

Gelişen ve değişen iş dünyasında, kariyerine yatırım yapmak ve kişisel motivasyonunu arttırmak isteyenlere, birçok eğitim seçeneği bulunuyor. Kişisel gelişim eğitimleri bu alanda en çok tercih edilen eğitimler arasında yer alıyor. 


Yaşam düz bir çizgide devam etmiyor. Dolayısıyla, iş yaşamı da sürekli kendini güncellemeyi ve yeni beceriler kazanmayı gerektiriyor. Mevcut potansiyeli ile belli bir kariyer noktasına gelenler, daha fazlası için, kendine yatırım yapıyor. Kişisel gelişim eğitimleri, genel olarak üç ana başlık altında toplanıyor.


 • Zaman Yönetimi Eğitimi
 • İletişim Teknikleri Eğitimi
 • Stres ve Öfke Kontrolü Eğitimi


Bu eğitimler, hangi sektörde yer alırsa alsın, iş hayatında bireylerin kendini geliştirmesine imkân tanıyor. 


KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ / ZAMAN YÖNETİMİ EĞİTİMİ


Herkesin eşit oranda sahip olduğu, en değerli kaynaklardan biri olan zamanı, verimli biçimde kullanmak avantaj sağlıyor. Kariyerinde başarılı olmayı hedefleyen, özel hayatına önem veren kişiler, kişisel gelişim eğitimleri içerisinde en çok zaman yönetimi eğitimi almayı tercih ediyor. Çünkü zaman, aktığında geri döndürülemeyen ve etkin bir kullanım gerektiren kaynakların başında geliyor. Zaman yönetimi eğitimi, günün yirmi dört saatini, plânlı, verimli bir şekilde kullanmayı mümkün kılıyor. İş yerinde geçirilen zamanı daha aktif kullanmak, kariyer yolculuğunda büyük fayda sağlıyor. Kişisel hedefleri belirleme, hedefleri öncelik sırasına göre yönetme, zamanı ideal biçimde kullanmayı mümkün kılıyor. Her iş yerinde artık sıklıkla karşımıza çıkan deadline ( son teslim tarihi ) kavramı, daha hızlı olmayı beraberinde getiriyor. Zaman yönetimi eğitimi, zorlanmadan, doğal iş akışında en etkin çalışma biçimini destekliyor. Kişisel gelişim eğitimleri içerisinde ön plâna çıkan zaman yönetimi, meşgul olmak ve üretken olmak arasındaki farkı vurguluyor. İş akışındaki zamanı bölen durumları ve bunları yönetme şeklini net olarak gösteriyor. 


Zaman Yönetimi Eğitimi Kimler İçindir;


 • Yoğun iş temposunda sıklıkla işlerini yetiştirmekte zorlananlar,
 • İş ve özel hayat dengesini kurmak isteyenler,
 • Başarısını ve verimliliğini arttırmayı hedefleyenler,
 • “Hayır” demeyi öğrenmek isteyenler,
 • Zamanını doğru değerlendirmeyi isteyenler, bu eğitimden maksimum fayda sağlıyorlar.


Zaman kavramı, önemi, algısı, yönetme biçimleri, bu eğitimde geçen konu başlıklarından bazılarını oluşturuyor. Tuzaklar, başarı ve zaman ilişkisi, etkili zaman yönetim teknikleri, kariyer yolculuğunda destek sağlayacak önemli konuları kapsıyor.


KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ / İLETİŞİM TEKNİKLERİ EĞİTİMİ


İletişim, gerek günlük yaşamda gerekse iş yaşamında, kendini ifade etmenin en özgün yollarından birini oluşturuyor. Karşılıklı iletişim içerisinde, bazı sorunlar gelişebiliyor. Bu sorunlar, uzun vadede kariyeri olumsuz etkileyen sonuçlara neden olabiliyor. İletişim teknikleri eğitimi, doğru ve etkili bir şekilde iletişim kurmayı hedefleyenlere yol gösteriyor. Kendini keşfetmek, çevresel faktörleri ve insanları tanımak, ikna yöntemlerini aktif kullanmak, iletişim tekniklerinden bazılarını gösteriyor.


İletişim Teknikleri Eğitimi Kimler İçindir;


 • İş yaşamında, iletişim becerileri ile fark edilmek isteyenler,
 • İyi bir konuşmacı olmayı hedefleyenler,
 • Konuşma becerilerini geliştirmek isteyenler,
 • Sözlü ve yazılı iletişimde fark yaratmak isteyenler,
 • Empati kavramını ve nasıl kullanacağını bilmek isteyenler,
 • Kariyerinde ya da kişisel gelişiminde kendine yatırım yapmak isteyenler, iletişim teknikleri eğitimi ile çok daha fazlasına sahip oluyorlar.


Kişisel gelişim eğitimleri akla geldiğinde, etkili bir iletişim temel zemini oluşturuyor. İyi bir ifade, sağlam bir duruş, güçlü bir özgüven, iletişim teknikleri eğitimi ile kolayca mümkün hale geliyor.


KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ / STRES VE ÖFKE KONTROLÜ EĞİTİMİ


Günümüzün en çok kullanılan kelimelerinin başında, kuşkusuz ki “stres” geliyor. Yoğun yaşam temposu, rekabetçi iş hayatı, yetiştirilmesi gereken işler, ailevi sorumluluklar, her geçen gün daha fazla stres yaratıyor. Gerçekçi bir yaklaşımla ise stres, tüm yaşam fonksiyonlarını tetikleyen, harekete geçmeyi hızlandıran bir basınç oluşturuyor. Ancak her şeyde olduğu gibi, stres içinde bir denge gerekiyor. Stresi kullanarak başarılı olmanın yolu, negatif ve pozitif stres hakkında daha derin bilgiye sahip olmaktan geçiyor. Yoğun stresle başa çıkma yöntemleri, stresi pozitife çevirebilme yetisi, stresi yaratan güçlü etmenler, stres ve öfke ilişkisi, bu eğitim ile öğrenilebilecek başlıklar arasında yer alıyor. 


Stres ve Öfke Kontrolü Eğitimi Kimler İçindir;


 • İş hayatında, iş yükü daha ağır sektör çalışanları,
 • Kamu kuruluşlarında ya da sosyal hizmetlerde görev yapanlar,
 • İş hayatının hiyerarşik düzeninde zorlananlar,
 • İnsan kaynakları departmanında aktif görevde bulunanlar,
 • Danışmanlık, rehberlik gibi konularda destek veren eğitmenler,
 • Sağlık alanında çalışanlar,
 • Halkla ilişkiler departmanında görev alanlar,
 • Hizmet sektöründe bire bir iletişimde yer alanlar,
 • Koçluk gibi kariyer hedefi bulunanlar, stres ve öfke kontrolü eğitimi ile bireysel yeteneklerini üst seviyeye taşıyabilirler. 


İş yaşamındaki performansı arttırmak ve stresin gücünden faydalanmak, stres ve öfke kontrolü eğitimi ile mümkün oluyor.  Hem sosyal hem de iş yaşamında bireysel sorumluluğu üst seviyeye taşıyan stres kontrolü eğitimi, kişilere ve durumlara bakış açısını değiştiriyor. Her koşulda pratik çözümler üretebilme yetisi, kişisel gelişim eğitimleri içerisinde yer alan stresle başa çıkma eğitimi ile günlük yaşamın bir parçası oluyor. Kişisel gelişim eğitimleri içerisinde, davranış modellerini iyileştiren, yaratıcı düşünme tekniklerini geliştiren stres ve öfke kontrolü eğitimi, iş hayatındaki yerinizi zenginleştiriyor.Siz de KRC Yönetim Danışmanlık / Kurumsal Eğitimler / Kişisel Gelişim Eğitimleri Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. 


Instagram

Instagram